Rowerzystka wjechała na przejście dla pieszych wprost pod autobus. Mandat zabolał bardziej od upadku

Kierująca rowerem 24-latka przejeżdżając po przejściu dla pieszych wjechała wprost pod jadący autobus miejskiej komunikacji. Kobieta na szczęście nie odniosła bolesnych obrażeń. Za to z pewnością zabolał ją srogi mandat w wysokości 1100 zł.

Niezachowanie ostrożności przez kierującą jednośladem w rejonie przejścia dla pieszych na ulicy Orkana w Lublinie, doprowadziło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Policjanci ku przestrodze udostępnili w sieci nagranie z miejskiego monitoringu, na którym dokładnie widać, jak w środę 4 października przed godz. 15.00 młoda kobieta wjechała rowerem wprost pod jadący autobus miejskiej komunikacji. Więcej o niebezpiecznych zdarzeniach drogowych piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

Rowerzystka ukarana srogim mandatem

Lubelscy policjanci przy opublikowanym nagraniu poinformowali, że sprawczynią była 24-letnia mieszkanka Lublina. W wyniku wjechania przed nadjeżdżający autobus upadła na ziemię, ale na szczęście czujny kierowca natychmiast zahamował i kobiecie nic poważnego się nie stało. Cyklistka o własnych siłach wstała z jezdni i podniosła rower. Za nieodpowiedzialne zachowanie zakwalifikowane jako spowodowanie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym od interweniujących na miejscu policjantów otrzymała mandat karny w wysokości 1100 złotych.

Zobacz wideo Rowerzystka wjechała na przejście dla pieszych wprost pod autobus

Przeprowadzanie roweru przez przejście dla pieszych

Przypominamy, że kierującemu rowerem zabrania się jazdy po przejściu dla pieszych. Rowerzysta powinien zatrzymać pojazd, zsiąść z niego i przeprowadzić go przez przejście jeśli chce je przekroczyć.  Przejazd jest możliwy dopiero w przypadku, kiedy w sąsiedztwie przejścia znajduje się wydzielona i odpowiednio oznakowana znakami ścieżka dla rowerzystów.

Każdy użytkownik roweru powinien wiedzieć, że prawo o ruchu drogowym nakłada na rowerzystę obowiązek korzystania z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeżeli jest ona wyznaczona dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Ponadto kierujący rowerem korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.