Tragiczny wypadek na skuterze. Mężczyzna zderzył się z rowerzystą podczas wyprzedzania

Do wypadku doszło podczas wyprzedzania rowerzysty przez motorowerzystę na drodze w Rypinie. Mężczyźni wywrócili się na jezdnię, a jeden z nich zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.
Zobacz wideo Pijany uciekał na skuterze. Policjant dogonił go pieszo

Wypadki na drodze, szczególnie te poważne w skutkach to zazwyczaj zderzenia samochodów lub aut z niechronionymi uczestnikami ruchu. Wypadki rowerzystów i motorowerzystów są raczej rzadkością, co nie znaczy, że nie zdarzają się być niezwykle poważne, a nawet tragiczne w skutkach.

Śmiertelny wypadek motorowerzysty w Rypinie

O takim zdarzeniu poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Rypinie (woj. Kujawsko-Pomorskie). W ostatni czwartek ok. godz. 6 rano policjanci dostali zgłoszenie dotyczące wypadku na ul. Toruńskiej. Na miejsce natychmiast skierowano również służby ratunkowe.

Policjanci po dotarciu na miejsce ustalili wstępny przebieg wydarzeń. Jadący małym skuterem motorowerzysta nie zachował odpowiedniego odstępu podczas wyprzedzania rowerzysty i uderzył w drugi jednoślad. Obaj mężczyźni stracili panowanie nad swoimi pojazdami i wywrócili się na jezdnię.

W wyniku poniesionych obrażeń na miejscu zdarzenia zmarł 59-latek kierujący motorowerem. Rowerzysta był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń.

Na miejscu wypadku zjawili się również policjanci z pionu kryminalnego komendy w Rypinie, którzy pracują pod okiem Prokuratora Rejonowego w Rypinie. Funkcjonariusze starają się odtworzyć dokładny przebieg wydarzeń i wyjaśnić ostateczną przyczynę wypadku.

Więcej o wypadkach piszemy na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.