Rowerzysta przewrócił się na rondzie. Chwilę później wjechał w niego samochód

Kamery miejskiego monitoringu w Zielonej Górze zarejestrowały niebezpieczne zdarzenie drogowe. Samochód osobowy wjechał w leżącego na jezdni rowerzystę, który chwilę wcześniej się przewrócił.

We wtorek 18 października wieczorem, na rondzie Jana Pawła II w Zielonej Górze miała miejsce nietypowa sytuacja z udziałem rowerzysty i kierowcy samochodu osobowego. 32-letni mężczyzna poruszający się rowerem elektrycznym, wjechał na skrzyżowanie o ruchu okrężnym i w pewnym momencie przewrócił się na mokrej nawierzchni. Jadący za nim toyotą nie zdążył w porę zareagować i wjechał w leżącego na jezdni mężczyznę.

Toyota leżącego rowerzystę przepchnęła jeszcze kilka metrów po jezdni. Całą sytuację można zobaczyć na opublikowanym nagraniu z monitoringu, które zamieszczamy poniżej. Mimo że zdarzenie wyglądało przerażająco, rowerzysta nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Zobacz wideo

W okresie jesiennym, przy panujących zmiennych warunkach atmosferycznych, należy rozważnie dostosować prędkość zarówno do natężenia ruchu jak i pogody. Gdy jezdnia jest mokra i śliska łatwiej o niebezpieczną sytuację. 

Policjanci w komunikacie prasowym poinformowali o wnioskach, jakie każdy zmotoryzowany powinien wyciągnąć z tego zdarzenia. Należy zawsze dostosować prędkość pojazdu do panujących warunków atmosferycznych, na skrzyżowaniach zachować szczególną ostrożność, natomiast gdy jest wyznaczona ścieżka rowerowa, rowerzyści powinni jeździć wyłącznie po niej.

Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Właściwa koncentracja pozwoli podczas jazdy nie popełniać błędów prowadzących do zdarzeń drogowych.

Więcej wiadomości na temat niebezpiecznych zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.