Rowerzysta-terrorysta. Najpierw chciał przejechać pieszych, potem ubliżył kierowcy

Na jednym z popularnych kanałów na YouTube pojawił się film prezentujący niebezpieczne zachowanie rowerzysty. Mężczyzna nie przejmował się zbytnio przepisami drogowymi. Najpierw nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, później zawrócił pod prąd, a na koniec zwyzywał kierowcę.

Na popularnym kanale "STOP PIRAT" pojawił się materiał, który pokazuje szaleńczą jazdę rowerzysty. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę zamontowaną w jednym z samochodów. Na początku filmu możemy zobaczyć, jak kierowca wjeżdża na rondo, a następnie zgodnie z przepisami zatrzymuje się przed przejściem, żeby przepuścić pieszych.

Więcej ciekawych filmów z polskich dróg znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W pewnym momencie po prawej stronie w kadrze pojawia się rowerzysta, który nie miał w planach zatrzymywania się przed przejściem dla pieszych. Swoim zachowaniem prawie doprowadził do zderzenia z pieszymi.

Kierowca postanowił upomnieć rowerzystę, ale w odwecie spotkał się z jego agresją. Rowerzysta najpierw zawrócił w niedozwolonym miejscu, a następnie postanowił wyrazić swą opinię na temat kierowcy w nieparlamentarny sposób. Kierowca w tej sytuacji nie pozostał mu dłużny.

Zobacz wideo

Komentarze internautów mocno krytykują niebezpieczne zachowanie rowerzysty, który okazał się drogowym "terrorystą". Wiele osób zwróciło uwagę, że użytkownik jednośladu jest najprawdopodobniej w stanie upojenia alkoholowego, stąd jego nieprzewidywane zachowanie. W dodatku podczas jazdy miał założone słuchawki, które wyjmuje z ucha w pewnym momencie filmu.

[Zdjęcie ilustracyjne]Aż 500 zł dla rowerzysty za zły rower. Obowiązkowe wyposażenie to pięć rzeczy

W komentarzach znajdziemy również obrońców rowerzysty, którzy zaznaczają, że kierowca wyprzedził go w nieprawidłowy sposób, co również mogło doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Ten film to oliwa na ogień do dyskusji na temat obowiązkowych szkoleń z przepisów ruchu drogowego dla rowerzystów oraz wprowadzenia obowiązkowego ubezpieczenia OC dla rowerzystów.

 
Więcej o: