Rowerzystka wjeżdża prosto pod koła samochodu. Mogło dojść do tragedii

Starsze osoby jadące rowerem potrafią stworzyć poważne zagrożenie na drodze. Na tym filmie kobieta wjechała wprost z chodnika pod koła nadjeżdżającego samochodu. Na szczęście kierowca wykazał się refleksem i zdążył się zatrzymać.

Na kanale "Stop Cham" na YouTube pojawił się kolejny film ku przestrodze kierowców.

Rowerzystka wyjeżdża na czołówkę z osobówką. Na szczęście tym razem zakończyło się na strachu. Uważajcie na siebie.

- możemy przeczytać w krótkim, ale bardzo obrazowym opisie filmu. Do sytuacji doszło ponad tydzień temu w upalne popołudnie. Kierowca jadący w terenie zabudowanym porusza się przed siebie, a tymczasem w oddali widać grupę rowerzystów jadących chodnikiem.

Więcej ciekawych filmów z polskich dróg znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nagle jedna z tych osób postanowiła wjechać na jezdnię. Prawdopodobnie po to, żeby włączyć się do ruchu. Kierująca jednośladem to starsza kobieta, która wjechała wprost pod nadjeżdżający samochód. Na szczęście kierowca pojazdu jechał z umiarkowaną prędkością i zdążył zatrzymać pojazd tuż przed kobietą, która przewraca się na rowerze.

Zobacz wideo

W komentarzach pod filmem bardzo często przewija się kwestia posiadania uprawnień do jeżdżenia rowerem i ubezpieczenia OC. Obecne przepisy pozwalają osobie dorosłej, która nawet nie ma prawa jazdy, wjechać na ulicę jednośladem i stać się uczestnikiem ruchu drogowego. Dlatego często zdarza się, że rowerzyści jeżdżą, jak popadnie, nie przejmując się zbytnio przepisami ruchu drogowego.

 
Dlatego gdziekolwiek jadę, to również staram się obserwować chodnik. Jak widzę po zachowaniu pieszych/rowerzystów, że są mało konkretni w swoich zamiarach i nie wiem co zrobią, to puszczam nogę z gazu / ewentualnie nawet przyhamuję w zależności od sytuacji
Starsi ludzie na rowerach to gorzej jak dziecko. Nigdy nie wiadomo co odwali plus nawalone tych siatek z zakupami na kierownicy przez co nie ma prawie kontroli nad rowerem jak w tym przypadku, a i często wpadają na główna drogę czy to z chodnika czy z podporządkowanej jak kamikaze
Dlatego trzeba pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania ... do wszystkich poruszających się po drodze i obok drogi
Może czas wprowadzić obowiązkowe OC dla rowerzystów, samochody i części są coraz droższe. Głupi reflektor przedni potrafi kosztować około 10 tysięcy, a zbić go w przypadku kolizji to żaden problem. Dla bezpieczeństwa rowerzystów oczywiście, bo mało kogo stać na spłacanie szkody w przypadku nowego auta, a jak działają sądy i ściąganie pieniędzy to każdy dobrze wie??

- można przeczytać w komentarzach pod filmem.

Więcej o: