Hamilton odrzuca ofertę Ferrari. "Shakira nadal jedyną zmianą w życiu"

Od maja mówiło się w kuluarach F1 o ofercie Ferrari wobec Lewisa Hamiltona. Miał on jednak ostatecznie odmówić dołączenia do teamu z Maranello. Za dużo zmian w życiu naraz? Przypomnijmy, że w ostatnim był kilkukrotnie widziany u boku Shakiry.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Choć sezon Formuły 1 w pełni, to na osłodę dominacji Maxa Verstappena media żyją nie tylko wydarzeniami na torze.Lewis Hamilton miał przedstawić szefowi Mercedesa — Toto Wolffowi ostateczną decyzję o pozostaniu w zespole. 

Zobacz wideo "Włoskie media raz kogoś kochają, raz nienawidzą". Z czego wynika problem Ferrari?

Według włoskiego dziennika Corriere della Sera umowa, którą władze Ferrari przygotowały dla Hamiltona, została finalnie odrzucona. Anglik doskonale czuje się w swoim zespole, o czym mogą też świadczyć jego ostatnie wyniki. Wprowadzone przez Mercedesa poprawki na GP Wielkiej Brytanii znacząco polepszyły wyniki utytułowanego kierowcy — to właśnie tam stanął na trzecim stopniu podium, a tydzień później „zgarnął" Pole Position na węgierskim Hungaroring.

Nici z transferu. Kolejne dwa lata z Mercedesem

Szef Mercedesa Toto Wolff szybko ukrócił zapędy włoskiego teamu. Podczas weekendu na Węgrzech wyszeptał jedynie do ucha dziecka długość obowiązywania kontraktu Lewisa. Oznacza to, że pozostanie w Mercedesie jeszcze co najmniej dwa lata. To doskonała wiadomość, bo widać, że Hamilton mocno odżył w porównaniu do początku sezonu.

Na potwierdzenie tych informacji trafiliśmy na wpis Leo Turriniego — doskonale poinformowanego w planach włoskiej stajni.

Z Hamiltonem osobiście skontaktował się szef Ferrari, John Elkann. Słyszałem, jak grzecznie powiedział „Nie, dziękuję"

- wyczytaliśmy z jego bloga

Hamilton nie dał się skusić na „Grande Strategię" włoskiego zespołu. Brytyjczyk już wcześniej wielokrotnie podkreślał, że chce zakończyć karierę w Mercedesie. W związku z tym dyskutowana jest również jego rola ambasadora marki po zakończeniu kariery kierowcy.

Zespół ten sam, a kobieta u boku? Burzliwa znajomość z Shakirą

Ostatnie miesiące stanowią prawdziwą pożywkę dla mediów plotkarskich. Na początku czerwca Hamiltona sfotografowano u boku kolumbijskiej piosenkarki podczas wspólnej wyprawy łodzią, a następnie w restauracji w Barcelonie. W międzyczasie wielokrotnie informowano o wzajemnych uniesieniach i odrzuceniach. Czy ostatecznie Shakira znalazła ukojenie po zakończeniu długoletniego w związku z Gerardem Pique? Wiedzą o tym jedynie oni.

Źródła: quotidiano/profondorosso.net

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.