Można kupić wyjątkowe Ferrari. Jeździł nim Keith Richards z The Rolling Stones

Ferrari Dino 246 GT z 1972 roku, które niegdyś należało do Keitha Richardsa, gitarzysty rockowego zespołu The Rolling Stones, zostanie sprzedane na aukcji.

Dom aukcyjny RM Sotheby's podczas wydarzenia Monterey Car Week, które odbędzie się 17 sierpnia br. w Kalifornii, zlicytuje srebrne Ferrari Dino 246 GT. Samochód ten niegdyś należał do gwiazdy rocka. Autem jeździł współzałożyciel i gitarzysta The Rolling Stones, który sportowym pojazdem przejechał tysiące kilometrów. Kupione w USA auto zostało przez Keitha Richardsa w drugiej połowie lat 70. sprowadzone do Wielkiej Brytanii, po tym jak muzyk zdecydował się wyprowadzić z Ameryki. Więcej o ciekawostkach ze świata motoryzacji piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

Richards swoim Ferrari Dino często podróżował po Europie, gdzie koncertował ze Stonesami. Z autem rozstał się w połowie lat 80-tych. O tym, że przygotowany na sprzedaż egzemplarz Ferrari należał przed laty do muzyka, świadczy dokumentacja. Znajduje się w niej m.in. list od Alana Dunna, menedżera tras koncertowych Stonesów, z 1986 roku, kiedy pojazd został sprzedany do prywatnej kolekcji w Japonii. Do Europy Dino wróciło w 2014 roku, a jego nowym właścicielem został kolejny muzyk - Liam Howlett z The Prodigy.

Nawet pół miliona dolarów za auto gwiazdy

Kiedy samochód kolejny raz zmienił właściciela, w latach 2015-2018 był poddany renowacji. Jak informuje dom aukcyjny, auto przywrócone do pierwotnej specyfikacji, wygląda prawie tak samo, jak wtedy, gdy Richards kupił go ponad pięćdziesiąt lat temu. Dziś włoski klasyk znajduje się w doskonałym stanie technicznym, a jego przebieg wynosi nieco ponad 30 000 mil (blisko 50 tys. km). RM Sotheby's szacuje, że Ferrari zostanie sprzedane za kwotę w przedziale od 400 do 500 tys. dolarów.

Silnik V6 zamontowany z tyłu

Ferrari Dino 246 GT napędza benzynowy silnik V6 o pojemności 2.4 litra, montowany poprzecznie z tyłu. Jednostka generująca 195 KM i 255 Nm została połączona z pięciobiegową manualną skrzynią biegów. Ważące 1080 kilogramów auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,4 sekundy i rozpędza się do prędkości maksymalnej 238 km/h.

Zobacz wideo Policjanci Grupy SPEED zatrzymali Ferrari, które pędziło 177 km/h
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.