W tym aucie DiCaprio otwierał drzwi stopą. Lamborghini z filmu "Wilk z Wall Street" na sprzedaż

Białe Lamborghini Countach w wersji 25th Anniversary Edition, które zostało wykorzystane na planie filmu "Wilk z Wall Street", zostanie wystawione na sprzedaż. To właśnie tym autem jeździł Leonardo DiCaprio grając Jordana Belforta.

Jedna z dwóch sztuk Lamborghini Countach użytych w filmie "Wilk z Wall Street", zostanie wystawiona na aukcję przez RM Sotheby's podczas wydarzenia, które zostało zaplanowane na 8 grudnia 2023 r. w Nowym Jorku. Włoski supersamochód z 1989 roku, pojawił się obok Leonarda DiCaprio w najbardziej skandalicznej scenie kinowego hitu w reżyserii Martina Scorsese. O ciekawostkach ze świata motoryzacji piszemy na Gazeta.pl.

Charakterystyczny Countach w białym kolorze nadwozia Bianco Polo, z wnętrzem w kolorze Bianco, zapadł w pamięć kinomanom za sprawą fragmentu fabuły, w którym odurzony alkoholem i narkotykami finansista Jordan Belfort (bohater grany przez Leonardo DiCaprio), z niezwykłym trudem zmierza do samochodu i po stoczonej walce z własnym ciałem, wsiada do sportowego wozu i rusza w drogę. W dalszej części filmu pojazd pojawia się ponownie, ale już z widocznymi poważnymi uszkodzeniami. Rozbite Lamborghini było jednak drugim egzemplarzem zastępczym.

Scena wsiadania do Lamborghini w filmie "Wilk z Wall Street" 

 

Dom aukcyjny spodziewa się nawet 2 mln dolarów

Lamborghini Countach 25th Anniversary Edition wyróżniające się odważnym pakietem aerodynamicznym, noszące numer podwozia KLA12722, to supercar zbudowany w specyfikacji amerykańskiej. Źródłem napędu jest silnik V12 o pojemności 5.2 litra, generujący moc 449 KM. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 4,5 sekundy, a maksymalna osiągana prędkość dochodzi do 295 km/h.

Motoryzacyjna ikona lat 80-tych zdecydowanie nie będzie tanim samochodem. Dom aukcyjny RM Sotheby’s spodziewa się, że auto za sprawą wersji, w jakiej zostało wyprodukowane, plus dodatkowo wyjątkowej filmowej historii, może zostać sprzedane wytrawnemu kolekcjonerowi, nawet za dwa miliony dolarów.

Zobacz wideo Kierowca Lamborghini pędził 224 km/h
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.