Poszedłem do Audi City. Dobrze, że miałem czarną koszulę, bo to nie była prezentacja auta

Marki motoryzacyjne coraz cześciej angażują się w projekty, które wykraczają poza samą motoryzację. Byliśmy na takim wydarzeniu w Audi City Warszawa. Podczas Art&Design samochody mieszały się ze sztuką nowoczesną. W wykonaniu młodych polskich artystów.

Audi City to wyjątkowy salon w centrum Warszawy (Plac Trzech Krzyży). Stolica Polski to jedno z nielicznych miast świata, gdzie taki salon otworzono. Wcześniej były to m.in. największe i najbogatsze miasta świata - Moskwa, Pekin, Londyn, Paryż, Stambuł czy Berlin. Podczas otwarcia mówiono, że prestiżowa lokalizacja przyda się do organizacji biznesowych spotkań, małych konferencji albo ciekawych eventów.

Czasem bywamy w Audi City jako Moto.pl w sprawach służbowych - na prezentacji jakiegoś samochodu. Tam poznaliśmy choćby e-trona GT i wróciliśmy nim do redakcji. Tym razem dostaliśmy jednak zaproszenia na coś zupełnie innego.

Zobacz wideo "3 tysiące kilometrów elektrykiem do raju elektryków". Podróż Audi Q4 Sportback e-tron z Warszawy do Norwegii

Art&Design w Audi City Warszawa

Motoryzacyjną gwiazdą wieczoru było nowe Audi A8 w przedłużonej wersji L, ale z klasą i elegancją wtopiło się tego dnia w tło. A8 wyraźnie nie chciało kraść sceny prawdziwym gwiazdom wydarzenia.

Tymi byli młodzi polscy artyści. W Audi City zorganizowano Art&Design. Wczoraj byliśmy na przedpremierowym otwarciu, a wystawa potrwa od 22 do 28 lipca. Na placu Trzech Krzyżu można odkryć świat sztuki, a także zobaczyć dzieła z zwycięzców Kompasu Młodej Sztuki: Katarzyny Karpowicz, Dawida Czycza oraz Łukasza Patelczyka. 

Art&Design w Audi City WarszawaArt&Design w Audi City Warszawa fot. Filip Trusz

Co to jest Kompas Młodej Sztuki?

Kompas Sztuki i Kompas Młodej Sztuki to ranking najważniejszych nazwisk w polskiej sztuce współczesnej, tworzony przez galerie, ekspertów, krytyków sztuki i kolekcjonerów. Są jednocześnie unikatowym dokumentem, zapisem tworzenia się polskiego rynku, który dla biznesu i branży finansowo-inwestycyjnej ma coraz większe znaczenie. Oba Kompasy pełnią rolę przewodnika dla wszystkich, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze sztuką.

- tłumaczą organizatorzy.

Art&Design w Audi City WarszawaArt&Design w Audi City Warszawa fot. Filip Trusz

Trzy dzieła trojga młodych polskich artystów

W Audi City obejrzeć można trzy obrazy. Pierwszy przygotowała Katarzyna Karpowicz. Nie będziemy udawać, że jesteśmy specjalistami sztuki nowoczesnej, dlatego przy każdym artyście wklejamy krótki opis z oficjalnej strony wydarzenia, którą znajdziecie w tym miejscu.

Mistrzyni nastroju, malarka realizmu magicznego. Od lat w czołówce najważniejszych rankingów sztuki w Polsce.Każdy jej obraz to refleksyjna, egzystencjalna opowieść, formalne piękno i uwodzicielska narracja.

Dzieło "Zielony" jest warte 42 000 złotych.

Art&Design w Audi City WarszawaArt&Design w Audi City Warszawa fot. Filip Trusz

Drugim wystawionym artystą jest Dawid Czysz.

Kreuje malarskie światy, które są artystyczną fantazją naszej zglobalizowanej popkultury. Dynamiczne i jednocześnie pełne harmonii kompozycje opowiadają o nastrojach i emocjach we współczesnym świecie. Rewolucja malarska i bardzo dużo humoru..

Jego "Sunset For Cowboy" ma wartość na poziomie 65 000 złotych.

Art&Design w Audi City WarszawaArt&Design w Audi City Warszawa fot. Filip Trusz

Wystawę zamyka Łukasz Patelczyk z obrazem "This summer", którego wartość wyceniana jest na 65 000 złotych.

Poszukuje symbiozy między językiem abstrakcji a malarstwem romantycznym. Eksperyment ten to jego droga do harmonii, w której stara się połączyćte dwa na pozór odległe światy. Jest dwukrotnym laureatem Kompasu Młodej Sztuki: w 2020 oraz w 2021. Swoje prace pokazywał w galeriach między innymi w: Polsce, Niemczech, Austrii, USA, Hiszpanii oraz na Węgrzech.

Art&Design w Audi City WarszawaArt&Design w Audi City Warszawa fot. Filip Trusz

Art&Design w Audi City Warszawa potrwa od 22 do 28 lipca. Na miejscu będzie można kupić limitowany album zawierający ranking najlepszych polskich artystów sztuki współczesnej. Nie lada gratka dla każdego, kto interesuje się sztuką lub zamierza w nią inwestować.

Audi A8 L 60 TFSIOpinie Moto.pl: nowe Audi A8 L 60 TFSI. Ostoja elegancji i klasycznych linii

Więcej o: