Zegarek Astona Martina z Formuły 1. Ma włókno węglowe z bolidów

Limitowana seria zegarków sygnowana marką Aston Martin F1. Powstanie tylko 306 egzemplarzy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Zegarki dużo mówią o mężczyźnie. Firmy motoryzacyjne lubią wchodzić w współpracę z zegarmistrzami i tworzyć coś limitowanego i wyjątkowego. Aston Martin nie jest wyjątkiem.

Zobacz wideo Aston Martin z pierwszym SUV-em. Wyjątkowe auto i wyjątkowy gość programu

Girard-Perregaux Laureato Absolute Chronograph Aston Martin F1 Edition to najnowsza współpraca między szwajcarskim zegarmistrzem a brytyjskim producentem samochodów. Produkcja zostanie ograniczona do zaledwie 306 sztuk. Jest to odniesienie do całkowitego dystansu wyrażonych w kilometrach Grand Prix Wielkiej Brytanii 2022 na torze Silverstone.

Zegarek może pochwalić się dwiema nowościami Girard-Perregaux: nowym materiałem kompozytowym wykorzystanym na kopercie, a także wyjątkowym paskiem.

W 44 milimetrowej obudowie zastosowano konstrukcję składającą się z połączenia proszku tytanowego i włókna węglowego. Materiały te zostały pozyskane z dwóch samochodów Formuły 1 z sezonu 2021. Mieszanka jest następnie zabarwiona żywicą, aby uzyskać zielony odcień.

Efekt? Obudowa wygląda jakby była zrobiona z kutego włókna węglowego. Kolor zielony „Racing Green", który mieni się na obudowie pasuje do tego, który znajduje się na pojazdach Aston Martin F1.

Władimir PutinDyskretne hobby Władimira Putina. Skąd bierze miliony na zegarki?

Kolejnym nowym elementem Girard-Perregaux jest konstrukcja paska. Kauczuk syntetyczny i niektóre z wyżej wymienionych elementów węglowych pochodzących z samochodów F1 zostały ze sobą połączone. Firma nazywa powstały materiał GP Rubber Alloy i jest naturalnie barwiony w tym samym kolorze Aston Martin Racing Green co główny element zegarka. Do tego zastosowano tytanową klamrę z możliwością mikroregulacji w celu uzyskania odpowiedniego dopasowania.

Tarcza Laureato Aston Martin F1 Edition czerpie inspirację z bolidów producenta. Jest pomalowana ośmioma warstwami koloru Racing Green z specjalnym wzorem. Otwory w wskazówkach mają nawiązywać do wlotów chłodzenia używanych przez Astona. Dwie wskazówki są pomalowane w kolorze limonkowej zieleni AMR, podobnie jak akcenty na maszynie F1.

Po raz pierwszy w przypadku Laureato Absolute Chronograph, tył zegarka ma szafirowe szkło, które umożliwia oglądanie ręcznie wykańczanego mechanizmu.

Laureato Aston Martin F1 Edition wykorzystuje mechanizm GP03300-1058 firmy Girard-Perregaux z 63 klejnotami.

A jak prezentuje się cena tego zegarka? Jest to „skromne" 27.800 dolarów.

Więcej o: