Zegarek Astona Martina z Formuły 1. Ma włókno węglowe z bolidów

Limitowana seria zegarków sygnowana marką Aston Martin F1. Powstanie tylko 306 egzemplarzy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Zegarki dużo mówią o mężczyźnie. Firmy motoryzacyjne lubią wchodzić w współpracę z zegarmistrzami i tworzyć coś limitowanego i wyjątkowego. Aston Martin nie jest wyjątkiem.

Zobacz wideo Aston Martin z pierwszym SUV-em. Wyjątkowe auto i wyjątkowy gość programu

Girard-Perregaux Laureato Absolute Chronograph Aston Martin F1 Edition to najnowsza współpraca między szwajcarskim zegarmistrzem a brytyjskim producentem samochodów. Produkcja zostanie ograniczona do zaledwie 306 sztuk. Jest to odniesienie do całkowitego dystansu wyrażonych w kilometrach Grand Prix Wielkiej Brytanii 2022 na torze Silverstone.

Zegarek może pochwalić się dwiema nowościami Girard-Perregaux: nowym materiałem kompozytowym wykorzystanym na kopercie, a także wyjątkowym paskiem.

W 44 milimetrowej obudowie zastosowano konstrukcję składającą się z połączenia proszku tytanowego i włókna węglowego. Materiały te zostały pozyskane z dwóch samochodów Formuły 1 z sezonu 2021. Mieszanka jest następnie zabarwiona żywicą, aby uzyskać zielony odcień.

Efekt? Obudowa wygląda jakby była zrobiona z kutego włókna węglowego. Kolor zielony „Racing Green", który mieni się na obudowie pasuje do tego, który znajduje się na pojazdach Aston Martin F1.

Kolejnym nowym elementem Girard-Perregaux jest konstrukcja paska. Kauczuk syntetyczny i niektóre z wyżej wymienionych elementów węglowych pochodzących z samochodów F1 zostały ze sobą połączone. Firma nazywa powstały materiał GP Rubber Alloy i jest naturalnie barwiony w tym samym kolorze Aston Martin Racing Green co główny element zegarka. Do tego zastosowano tytanową klamrę z możliwością mikroregulacji w celu uzyskania odpowiedniego dopasowania.

Tarcza Laureato Aston Martin F1 Edition czerpie inspirację z bolidów producenta. Jest pomalowana ośmioma warstwami koloru Racing Green z specjalnym wzorem. Otwory w wskazówkach mają nawiązywać do wlotów chłodzenia używanych przez Astona. Dwie wskazówki są pomalowane w kolorze limonkowej zieleni AMR, podobnie jak akcenty na maszynie F1.

Po raz pierwszy w przypadku Laureato Absolute Chronograph, tył zegarka ma szafirowe szkło, które umożliwia oglądanie ręcznie wykańczanego mechanizmu.

Laureato Aston Martin F1 Edition wykorzystuje mechanizm GP03300-1058 firmy Girard-Perregaux z 63 klejnotami.

A jak prezentuje się cena tego zegarka? Jest to „skromne" 27.800 dolarów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.