Najmłodszy miliarder świata. Mompha Junior musi jeździć w foteliku, ale ma kolekcję luksusowych aut

Mompha Jr spędza czas, latając prywatnym odrzutowcem pomiędzy Nigerią i Dubajem. Ma też kolekcję luksusowych aut. Ma dziewięć lat i jest samozwańczym najmłodszym miliarderem świata.

Więcej wiadomości ze świata znajdziesz na gazeta.pl

Tak naprawdę Mompha nazywa się Muhammed Awal Mustapha. Jest dziewięciolatkiem z Nigerii, którego los zmienił w karykaturę miliardera. To wszystko zasługa jego ojca, który występuje w mediach społecznościowych pod ksywką Mompha.

Jeśli myślicie stereotypowo i obawiacie się, że chłopiec nie zdobył fortuny ciężką pracą, tym razem... macie racje. Mustapha nie jest cudownym dzieckiem, sprytnym biznesmenem, ani utalentowanym programistą. Nie byłby tak bogaty, gdyby jego ojciec nie próbował ukryć rodzinnej fortuny w kosztownych przedmiotach.

Senior rodu, Ismailia Mustapha, znany jako Mompha, jest oskarżony przez nigeryjski sąd o wypranie ponad 13 milionów dolarów. Jego fortuna jest znacznie większa, ocenia się ją na przeszło 1,2 mld dolarów. Oficjalnie Ismailia twierdzi, że zarobił pieniądze na wymianie walut, a potem handlu nieruchomościami. W kraju, w którym kwitnie korupcja i rozwija się przestępczość zorganizowana, a jednocześnie panuje bieda i głód, to mało prawdopodobne.

Za to Mompha Jr może chodzić w ubraniach znanych projektantów, spędzać większość czasu w Dubaju, latać prywatnym odrzutowcem i fotografować się w luksusowych autach, których oczywiście nie wolno mu prowadzić, bo nie sięga do pedałów.

To nie przeszkadza mu robić furorę w mediach społecznościowych. Fani nie wnikają w to, skąd się wzięły jego pieniądze, liczą się tylko ostentacyjne przejawy bogactwa. Mompha Jr ma tylko dziewięć postów i ponad 31 tys. fanów na Instagramie. Konto jego ojca obserwuje więcej niż 1,1 mln osób.

Junior już w 2018 r. otrzymał w prezencie pierwszą posiadłość i regularnie chwali się swoimi autami. A swoich garażach rodzina Mustapha trzyma prawdziwe cacka. To m.in.: Lamborghini Aventador, Ferrari F8 Tributo, Rolls-Royce Wraith i Culinann, Mercedes-AMG G63 i GLE63 oraz różne inne auta luksusowych marek.

 

Mompha Jr i jego garaż. Bogactwo dziewięciolatka ma podejrzane źródło

Pierwszym samochodem, jaki otrzymał od ojca Mompha Jr był Bentley Flying Spur. Dzieciak oczywiście jeździ z tyłu w specjalnym foteliku, a od prowadzenia ma szofera. Życie Momphy juniora wygląda jak sen wielu osób.

Jest pełne egzotycznych podróży, ociekających złotem domów, efektownych zegarków i kolorowych samochodów. Wszystkie przedmioty mają jedną wspólną cechę: są ostentacyjnie drogie. Prezentowanie takiego bogactwa, może nie jest w dobrym guście, ale to nie przestępstwo. Pranie pieniędzy z już nim jest. Bogactwo rodziny Mustapha prawdopodobnie wzięło się z krzywdy wielu ludzi: porywanych, okradanych, szantażowanych i zabijanych.

Jest sporo ryzyko, że również dzięki nam Mompha Jr i jego ojciec zyskają kolejnych bezkrytycznych fanów ich stylu życia zachwyconych blichtrem na zdjęciach. Uznaliśmy, że warto je podjąć, bo być może część osób dzięki temu zacznie dociekać, skąd się biorą pieniądze ich internetowych idoli.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.