Rolnik z Indii to bohater, na którego nie zasłużyliśmy. Robi zadziwiające rzeczy [WIDEO]

Mówicie, że TikTok to samo zło? Bez przesady, są tam też prawdziwe perły. Na przykład filmy, które nagrywa rolnik z Indii. Panuje nad swoim ciągnikiem rolniczym w wyjątkowym stopniu i ku uciesze gawiedzi.

Mamy nadzieję, że Nadeem będzie wkrótce mógł sobie pozwolić na nowy traktor. To, co wyprawia z ciągnikami rolniczymi, przechodzi wszelkie oczekiwania. Autor krótkich filmów z TikToka zasługuje na zdecydowanie większą popularność.

Szukasz wiadomości ze świata? Znajdziesz je na gazeta.pl

Indyjski farmer bardzo kocha swój kraj i uwielbia jeździć traktorem. O pierwszym informuje w notce biograficznej. Drugiego nie musi mówić: to widać na pierwszy rzut oka. Kryjący się pod pseudonimem "nadeemnadeem5023" człowiek, mówiąc kolokwialnie, pasjami stawia swój traktor "na gumę", czyli jeździ z wysoko uniesioną przednią osią.

Jeśli ktoś woli amerykańskie określenie tej czynności, to Nadeem potrafi robić wyjątkowo spektakularne "wheelie". Do swoich sztuczek wykorzystuje specjalnie przygotowane ciągniki rolnicze, które raczej już nie mogą być używane zgodnie z oryginalnym przeznaczeniem.

Teraz zamiast pługów, bron i kosiarek, jego traktory mają całe ściany basowych głośników, felgi ze spinnerami (swobodnie wirującymi elementami) oraz różne intrygujące emblematy, którymi zostały okraszone ich nadwozia. Projekty często wieńczy dumnie powiewająca flaga Republiki Indii.

Wbrew pozorom ciągnik rolniczy jest wymarzony do sztuczek

Niejeden może się zdziwić: skąd w poczciwym traktorze wzięła się moc pozwalająca unieść przednie koło? To nie moc, tylko olbrzymi moment obrotowy silnika wysokoprężnego pomnożony przez bardzo wysokie przełożenia skrzyni (są konieczne do ciągnięcia sprzętu rolniczego) i tylne koła o wielkiej średnicy. Nie bez przyczyny ciągniki rolnicze przed przednią osią mają zwykle potężne przeciwwagi. Wystarczy je usunąć i... mieć odpowiednie umiejętności.

Naszym zdaniem talent TikTokera nie jest mniejszy, niż niezliczonych stunterów i drifterów, którymi zachwycamy się na zachodnich filmach. To kierowcy wykonujący swoje sztuczki rozmaitymi pojazdami na dwóch i czterech kołach, najczęściej motocyklami oraz sportowymi autami. Od całej rzeszy zdolnych kierowców Nadeema różni tylko znacznie bardziej oryginalny środek transportu.

Zresztą sami popatrzcie. Hinduski bohater ma na swoim koncie już dziesiątki, jeśli nie setki, krótkich wideo okraszonych lokalnymi przebojami muzycznymi. Rozrywki starczy na długie godziny. Sądząc po tłumie zgromadzonym na niektórych filmach, indyjski farmer jest już sporą lokalną sensacją. Mamy wrażenie, że jego internetowa kariera dopiero się rozpoczyna.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.