Najbardziej luksusowy kamper na świecie ma dwa piętra i kosztuje 2,5 mln dolarów. "Gorączka" należała do Willa Smitha [WIDEO]

Hollywoodzki gwiazdor zobaczył prototyp, zakochał się w nim i zlecił przerobić go na swoją modłę. Potem używał kampera przez dwie dekady. Teraz The Heat można wynająć za 9 tys. dolarów za jeden dzień.

Ceny wielkich pojazdów kempingowych skonstruowanych na podwoziu autokarów lub naczep ciągników siodłowych (tzw. motorhome) zaczynają się od około miliona dolarów. Kamper wykonany dla Willa Smitha kosztował w 2000 roku 2,5-krotnie więcej.

Interesujesz się samochodami Hollywood? Przeczytasz na ich temat więcej na gazeta.pl

Gwiazdor zobaczył prototypową konstrukcję firmy Anderson Mobile Estates i zakochał się w niej bez pamięci. Poprosił firmę, aby wykończono pojazd kempingowy zgodnie z jego wytycznymi i używał go na planach różnych filmów przez dobre 20 lat.

Smith nazwał swój pojazd The Heat, czyli "Gorączka". Czasami też mówił do niego bardziej pieszczotliwie: Babygirl (ang. dziewczynka). Jednak rozmiary tego mastodonta na kołach przeczą takiemu określeniu.

"Dziewczynka" nieoficjalnie jest największym, najbardziej luksusowym i jednym z najdroższych kamperów na świecie. To prawdziwe monstrum, jacht na kołach. Ma prawie 17 metrów długości, 22 koła i masę własną wynoszącą 30 ton.

W środku nie znajdziemy złotych luster i diamentowych żyrandoli, ale na aranżację wnętrza o powierzchni 111,5 mkw. nie można narzekać. Drewniano-skórzano-granitowy wystrój trochę trąci myszką, ale robi wrażenie nawet po 20 latach.

The Heat został wykończony francuskim odpornym na zarysowanie fornirem Oberflex, ma dwa poziomy i przeszklone nadwozie. Górne piętro w czasie postoju jest hydraulicznie podnoszone, dzięki czemu wysokość naczepy rośnie o 107 cm.

Ponieważ kamper służył Smithowi do pracy i wypoczynku, wewnątrz znalazło się aż 14 telewizorów, kuchnia i jadalnia, sala konferencyjno-laudacyjna na 30 osób, sypialnia i łazienka z sauną, charakteryzatornia oraz garderoba.

 

"Dziewczynka" Willa Smitha nie spodobała się w Soho

Kiedy Will Smith w 2011 r. uczestniczył w zdjęciach do "Facetów w Czerni 3", zaparkował swoją mobilną posiadłość na nowojorskiej Broome Street. Mieszkańcy Soho od razu zaczęli protestować, że ciężarówka zasłania im widok. Szofer musiał ją przestawić 5 km dalej, a aktor zadowolić się mniejszą, zaledwie 11-metrową przyczepą.

Za to na niektóre plany filmowe Smith zabierał też przyczepę o podobnych rozmiarach, w której mieściła się kompletnie wyposażona siłownia. A teraz najlepsze: w 2021 roku gwiazdor pozbył się monstrualnego kampera. The Heat wrócił do swojego twórcy i teraz firma Anderson Mobile Estates wynajmuje go po 9 tys. dolarów za dzień.

Oprócz rozmiarów i luksusowego wyposażenia klientów może przyciągnąć osoba poprzedniego właściciela. Will Smith jest jednym z najbardziej kasowych, ale i najzdolniejszych aktorów Hollywood ostatniego ćwierćwiecza.

Jeśli ktoś w to wątpi, to znaczy, że widział tylko trylogię "Facetów w Czerni" i serial "Bajer w Bell Air", w których Smith prezentuje swoje poczucie humoru i formę fizyczną. Po obejrzeniu wzruszającego filmu "W pogoni za szczęściem" (wystąpił w nim wspólnie z synem Jadenem Smithem) albo "Alego" zmienicie zdanie na temat jego zdolności aktorskich. Oczywiście są też "Bad Boys", "Dzień Niepodległości", "Jestem Legendą" i wiele innych filmów.

Will Smith to wyjątkowo utalentowany komercyjny amerykański aktor oraz jeden z najbogatszych artystów srebrnego ekranu (według Forbes w najlepszym 2008 roku zarobił 80 milionów dolarów), ale nie tylko. W przeszłości był też kasowym raperem o ksywie The Fresh Prince.

Otrzymał dwie nagrody Grammy za najlepszy utwór hip-hopowy. Później dołożył do nich wiele nominacji do Złotego Globu i Oskara za swoje role filmowe. Poza tym żyje jak zwykły człowiek z żoną-aktorką Jadą Pinkett-Smith i dziećmi, nie budząc specjalnych kontrowersji. Jest modelowym bohaterem Hollywood.

Dlatego idealnie byłoby wypożyczyć jego olbrzymi kamper za 9 tys. dolarów, choć na jeden dzień. Potem usiąść w jego sali kinowej, włączyć oparte na faktach "W pogoni za szczęściem" i spróbować się nie rozpłakać.

Kamper Anderson Mobile Estates 'The Heat' Willa SmithaKamper Anderson Mobile Estates 'The Heat' Willa Smitha fot. Barcroft Cars

Więcej o:
Copyright © Agora SA