Kultowe Lamborghini LM002 w wersji 6x6. Prawie jak z Grand Theft Auto

Rzeczywistość dawno przerosła wyobraźnię projektantów gier, a teraz jedno z drugim połączył zdolny internetowy artysta. Tak powstało sześciokołowe Lamborghini LM002 jak z gry wideo GTA.

Jak wiadomo "prawie" robi różnicę. W tym przypadku polega na tym, że auto ze zdjęć powstało tylko w wyobraźni grafika i na ekranie komputera. Tak naprawdę to nie zdjęcia, ale renderingi, trzeba przyznać, że wyjątkowo bardzo udane. Wszystko w nich pasuje do siebie.

Szukasz wiadomości ze świata motoryzacji? Są na gazeta.pl

Jest klimat z lat 80. i kultowej, choć kontrowersyjnej serii gier "Grand Theft Auto". Jest jedno z najbardziej charakterystycznych aut z tamtych czasów wzbogacone pomysłem, na który wpadli producenci w XXI w.

Ustalmy fakty. Lamborghini LM002 ujrzało światło dzienne w 1986 roku. Było rewitalizacją prototypu przygotowanego w latach 70. dla wojska. Tymczasem po wyposażeniu w silnik V12 z modelu Countach (5,2 l, 450 KM) zrobiło furorę wśród arabskich szejków. To sztandarowy przykład samochodu, który nie miał sensu, ale za to bardzo dużo uroku. Wszystko jest w nim przesadzone, jak to w latach 80.

"Grand Theft Auto" to seria kasowych gier studia Rockstar, w których można było wcielić się początkowo w złodzieja aut, a w późniejszych odcinkach w członka brutalnego gangu. Pierwsza część ukazała się w 1997 r. Gry wywołały olbrzymie kontrowersje i cieszyły niesamowitą popularnością. Grand Theft Auto V jest pod względem sprzedaży (155 milionów kopii do 2021 r.) druga w historii gier wideo. Oprawa graficzna serii GTA miała charakterystyczny klimat lat 80. i 90. XX wieku.

Mercedes-AMG G63 6x6 był hitem sprzedaży w Polsce

Na pomysł tworzenia ekstremalnych pojazdów, na bazie ekskluzywnych terenowych samochodów, wpadł nadworny tuner Mercedesa, czyli AMG. Już pod nową nazwą Mercedes-AMG tworzył przesadzone wersje kultowego Mercedesa klasy G. Powstała cała seria takich aut, którą rozpoczął właśnie model Mercedes-AMG G63 6x6 w 2013 roku. Po tej limitowanej wersji pojawiły się inne ekstremalne modele: Mercedes-AMG G63 4x4^2 (2015 r.) i Mercedes-Maybach G650 Landaulet (2017 r.).

Takie samochody spodobały się klientom, dla których potwory w rodzaju Mecedesa-AMG G65 z 12-cylindrowym motorem, były zbyt plebejskie i za bardzo praktyczne. Najwięcej chętnych znalazły na Bliskim Wschodzie, w USA, Rosji oraz... w Polsce. Gdzie sprzedane w kraju egzemplarze 6x6 są teraz, to zupełnie inna historia.

Trzeba przyznać, że meksykański projektant kryjący się pod profilem Abimelec Design sprawnie połączył wszystkie wymienione elementy motoryzacyjnej popkultury w idealną kombinację. "Cofnął się w czasie" i zgodnie z receptą AMG wykonał fantastyczną sześciokołową odmianę Lamborghini LM002 oraz umieścił ją w klimacie Miami pokoloryzowanym w odcieniach znane z "GTA: Vice City".

Jeśli ktoś, ma wątpliwości, to zaznaczamy, że taki samochód nie istnieje. I raczej nie powstanie, ale mimo to warto uważnie się przyjrzeć komputerowym grafikom. Są znakomitej jakości i obrazują motoryzacyjną historię, która rozciąga się na trzy dekady.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.