Batman jeździ Maybachem. Michael Keaton wraca do kultowej roli w dobrym stylu

W nowym filmie z serii ekranizacji historii DC Comics "Flash" pojawi się Batman, a nawet dwóch. Jak to możliwe? Nie wnikajcie, ważne że w jednego z nich wcieli się Michael Keaton i usiądzie za kierownicą wyjątkowego Mercedesa-Maybacha Vision 6. Premiera filmu w 2022 r.

Flash jest jednym z mniej znanych superbohaterów ze świata DC Comics, zwłaszcza wśród fanów srebrnego ekranu. Wystąpił w serialu z 2014 r. (zagrał go ) i powróci w 2022 roku. Najszybszemu strażnikowi Central City będą towarzyszyć aż dwa wcielenie Bruce'a Wayne'a czyli Batmana. Pierwszego zagra Ben Affleck, w drugiego, który ma być kimś w rodzaju dyrektora organizacji, wcieli się Michael Keaton.

Michaela Keatona pamiętamy z tej roli w filmie "Batman" z 1989 roku, ale mniejsza z tym. Chodzi o jego samochód. W Londynie ekipa filmowa właśnie kręci zdjęcia do nowego filmu "The Flash". Na planie oprócz aktorów pojawił się wyjątkowy kabriolet starszego Batmana. To Mercedes-Maybach Vision 6, który powstał w jednym egzemplarzu, ale nie na potrzeby kina.

Debiut tego koncepcyjnego prototypu odbył się w 2017 r. na konkursie samochodowej elegancji w Pebble Beach. Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet skradł show w Kalifornii i przyciągał uwagę wszystkich monumentalną elegancją.

Rola Batmana w filmie "The Flash" jest tajemnicą. Będzie jeździł Mercedesem-Maybachem

Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet Jest idealny dla Batmana, pod warunkiem, że polakieruje się go na czarno. Właśnie tak się stało. Samochód zmienił barwę z morskiego błękitu karoserii na mroczną czerń, a biel miękkiego dachu zastąpił równie czarny hardtop. Dowód można obejrzeć na zdjęciach z Londynu.

Oryginalny samochód miał elektryczny napęd. Pod opływową karoserią ukrywał cztery elektryczne silniki o łącznej mocy 750 KM i akumulatory, które podobno pozwalały na przejechanie 500 km. Nie wiadomo, czy w filmowej wersji wprowadzono jakiekolwiek zmiany techniczne. W ogóle niewiele wiemy o dostojnym roadsterze, ani jego właścicielu.

Nowy film "The Flash" reżyseruje Andy Muschietti i bardzo dba o to, aby szczegóły scenariusza nie wyszły na jaw zbyt wcześnie. Dlatego rola Batmana/Bruce'a Wayne'a, w którą wcielił się 69-letni Michael Keaton nie została jeszcze opisana. Tak samo jest w przypadku roli jego środka transportu.

Oprócz dwóch Batmanów i Flasha w filmie na pewno znajdzie się też miejsce dla superbohaterki Supergirl. Wspólnie będą ratować świat w DCEU, DC Extended Universe. To oznacza, że rywalizacja o widzów pomiędzy Warner Bros/DC Comics, a Marvel Cinematic Universe nabiera rumieńców.

Wiadomo, że tak naprawdę chodzi o tzw. product placement, czyli subtelną reklamą producenta - Mercedesa. Trzeba jednak przyznać, że Batman senior nie mógł wybrać lepiej. Mercedes-Maybach wygląda jednocześnie dostojnie i dynamicznie. W sam raz dla dojrzałego miliardera - superbohatera.

Rąbka tajemnicy uchyla autorka tweetu ze zdjęciami Keatona oraz Maybacha. Grace Randolph jest autorką komiksów, specjalistką od uniwersum DC Comics i autorką kanału na YouTube "Beyond the Trailer".

 

Vision Mercedes-Maybach 6 CabrioletVision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet fot. Daimler AG

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.