To najtańsza przyczepa Winnebago. Jest większa od wielu mieszkań i nie jest tania

Słynna amerykańska firma Winnebago szykuje się do wielkiej premiery swojej przyczepy Access, najtańszej w gamie. Z naszego punktu widzenia nie jest ani tania, ani mała, jak można by się spodziewać po takiej nazwie.

Więcej ciekawostek znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl. Historia legendarnej za oceanem firmy Winnebago Industries sięga jeszcze 1958 r., kiedy w Forest City w stanie Iowa założył ją John K. Hanson. Firma zajęła się produkcją przyczep kempingowych, a swoją działalność kontynuuje do dzisiaj i cały czas ją rozszerza. Teraz większą część strony Winnebago zajmują kampery, ale w sprzedaży znajduje się wciąż sporo przyczep. Teraz firma wypływa na nowe wody. Zamierza podbić rynek "tanich" przyczep.

Zobacz wideo Potężna burza z gradem i ulewą przeszła nad Tarnowem

Co to znaczy "najtańsza" w świecie Winnebago?

Tak naprawdę na razie możemy obejrzeć kilka zdjęć oraz promocyjny film, ponieważ oficjalną premierę zaplanowano na Hershey RV Show w mieście Hershey w Pensylwanii, która odbędzie się w połowie września. To jedna z największych imprez tego typu w Stanach Zjednoczonych. Model Access może się spodziewać sporego zainteresowania, ponieważ Winnebago otwiera się nim na mniej zamożnych podróżników.

Winnebago Access ma kosztować wyjściowo 29 600 dolarów, co przy kursie z końca sierpnia 2023 r. daje ponad 120 tysięcy złotych. To jednak jak na standardy tej firmy rzeczywiście tanio. Do tej pory najtańsza przyczepa Winnebago kosztowała aż o 15 tysięcy złotych więcej. Do sprzedaży model Access wejdzie w listopadzie tego roku i wtedy zostaną podane szczegóły całego cennika, a także wszystkie sekrety nowego domu na kołach w ofercie.

Winnebago Access, czyli małe mieszkanie na kołach

Najtańsza nie oznacza najmniejsza w ofercie. Winnebago ma kilka mniejszych, ale bardziej specjalistycznych modeli przyczep kempingowych. Access, zgodnie z nazwą, ma być najprostszą i najbardziej bazową propozycją. Jednak na tle konkurencji ma się wyróżniać "najbardziej premium" wyposażeniem i rozwiązaniami, ułatwiającymi korzystanie z tak wielkiej przyczepy.

Dostępnych będzie kilka wariantów o różnej długości i rozkładzie wnętrza. Ta bazowa i najtańsza przyczepa ma zapewnić wygodne biwakowanie nawet ośmiu osobom. Po pierwszych zdjęciach i filmie promocyjnym, który oczywiście zamieszczamy poniżej, wcale nas to nie dziwi. Winnebago Access to potężna przyczepa, a w środku ma pewnie więcej miejsca niż nie jedno małe mieszkanie. Wystrój i wyposażenie również przypominają raczej mieszkanie niż przyczepę lub kampera, jakie znamy z europejskich dróg. Amerykanie nie muszą się ograniczać kompaktowymi rozmiarami.

Winnebago AccessWinnebago Access fot. Winnebago

Winnebago AccessWinnebago Access fot. Winnebago


Przed oficjalną premierą pochwalono się już m.in. pełnoprawną lodówką, łazienką, ogrzewaniem, Wi-Fi, systemem, który podgrzewa instalację z wodą czy możliwością umieszczenia w środku łózka w rozmiarze queen-size. W naszej galerii znajdziecie zdjęcia producenta.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.