Jechali z dziećmi na wakacje. W bagażniku rodzice zrobili legowisko

Do nietypowej sytuacji związanej z przewożeniem dzieci samochodem, doprowadziła wyobraźnia pewnych rodziców, czy też może jej całkowity brak. Dorośli ludzie nie myśląc nad możliwymi konsekwencjami, w bagażniku auta zrobili legowisko dla swoich pociech i ruszyli w podróż.

O tym, że małe dzieci, osoby małoletnie i nastoletnie czy ludzi dorosłych należy przewozić samochodem w odpowiedzialny sposób, powinien wiedzieć każdy kierowca. Żadnego z pasażerów nie można narażać na niebezpieczeństwo o czym mówi zbiór zasad i regulacji prawnych, których należy przestrzegać. Fotele w autach osobowych są po to, aby na nich siedzieć, a zadaniem pasów bezpieczeństwa, które trzeba zapinać, jest utrzymanie ciała w miejscu w momencie gwałtownego ruchu. Przy jeździe z maluchami oraz małoletnimi dziećmi stosuje się natomiast foteliki dostosowane do wieku. Więcej o samochodowych podróżach piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

Niestety, nie wszyscy dorośli ludzie zdają sobie sprawę, że jazda z małymi dziećmi bez fotelików, czy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa w przypadku tych starszych, zagraża ich zdrowiu, a nawet życiu. Z szokującą sytuacją spotkali się brytyjscy policjanci, którzy poddali kontroli samochód osobowy w okolicy węzła Lymm autostrady M6 w zachodniej Anglii. Rodzice przewozili dzieci w bagażniku. 

W bagażniku legowisko z poduszek i śpiworów

Mundurowi z North West Motorway Police, którzy ujawnili nietypowe zachowanie rodziców, opublikowali zdjęcia zatrzymanego auta. Był to Volkswagen Arteon Shooting Brake, w którego bagażniku z poduszek i śpiworów ułożono legowisko. Z komunikatu zamieszczonego w mediach społecznościowych wynika, że podczas jazdy przestrzeń ta była zajmowana przez dwoje dzieci w wieku 13 i 16 lat. Rodzina jechała tak na wakacje.

Narażenie pasażerów na niebezpieczeństwo

W przypadku zdarzenia drogowego, w szczególności, kiedy ktoś najechałby na tył pojazdu, nastoletnim dzieciom znajdującym się w bagażniku groziłoby ogromne niebezpieczeństwo. Każdy zmotoryzowany powinien zdawać sobie sprawę, że tak nieodpowiedzialny sposób przewożenia pasażerów wiąże się z konsekwencjami. Brytyjskie służby nie podały, jak kierowca, został ukarany za to wykroczenie. W Polsce za taki popis nieodpowiedzialności kierującemu autem grozi nie tylko grzywna, ale nawet odebranie prawa jazdy w związku z narażeniem pasażerów na niebezpieczeństwo.

Zobacz wideo To nagranie z wypadku pokazuje, dlaczego powinniśmy wozić dziecko w foteliku
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.