Flagowy kamper Volkswagena produkowany w Polsce. "To chluba niemieckiej marki"

Ostatnie lata trwa rozkwit zainteresowania Polaków turystyką kamperową, o czym świadczą wyniki sprzedażowe. Flagowy kamper Volkswagena - Grand California produkowany jest wyłącznie w rodzimych zakładach marki, znajdujących się pod Wrześnią. Stamtąd trafia również na cały świat.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Model Grand California to największy pojazd kempingowy oferowany przez Volkswagen Samochody Dostawcze. Zbudowany na bazie VW Craftera odznacza się ogromną funkcjonalnością i przestronnością. Poza noclegiem dla czterech osób oferuje dogodną kuchnię, a nawet łazienkę z prysznicem i toaletą.

Zobacz wideo Moto Vlog. Byliśmy na zlocie fanów modelu T podczas VW Bus Festival

Produkcja Grand Californii odbywa się na dwóch zmianach, a w cały proces zaangażowanych jest w sumie około 150 osób. Proces przebiega na dwóch liniach, a czas całkowity potrzebny na jego wyprodukowanie wynosi ok. 60 godzin. W tym przedziale czasowym zawierają się również proces logistyczny i odbiór jakościowy.

Polacy przemieniają auto w rasowego kampera. Zadziwia multum rozwiązań

Bazowy egzemplarz auta zyskuje w polskich zakładach wyposażenie kempingowe. Składają się na nie: instalacja elektryczna oraz gazowa, wygłuszenia, prysznic, toaleta, blok kuchenny z dwupalnikową kuchenką, zlewozmywakiem, a także strefa wypoczynkowa wyposażona w łóżko. Na kolejnych stanowiskach auto uzupełniane jest o szafki, lodówkę, oświetlenie LED, moskitierę oraz opcjonalnie o markizę i bagażnik rowerowy.

Volkswagen Grand CaliforniaVolkswagen Grand California Volkswagen, materiały producenta

Grand California wyposażona jest też w szereg udogodnień uprzyjemniających urlop na kempingu. Są to m.in. system fotowoltaiczny, który dostępny jest już w standardzie. Zapewni dodatkową energię niezbędną do zasilania np. lodówki, oświetlenia czy uruchomienia własnego telewizora. Opcjonalnie możemy zamówić też klimatyzację postojową 230 V i instalację do odbioru telewizji satelitarnej. To tylko część możliwości pojazdu.

Turystyka kamperowa w Polsce rozkwita. Notujemy coraz większe zainteresowanie naszymi modelami z rodziny Californii, w szczególności przed sezonem wakacyjnym" – mówi Andrzej Krawiec, dyrektor sprzedaży Volkswagen Samochody Dostawcze. „W roku 2021 na polskie drogi wyjechało ponad 600 sztuk nowych Californii, a w roku 2022 aż 800. Teraz wszystkie nasze kampery są dostępne od ręki w stacjach dealerskich marki Volkswagen Samochody Dostawcze, w tym również najbardziej komfortowy z nich – Grand California. Warto zaznaczyć, że właśnie ten model jak i inne posiada aż 5-letnią gwarancję, korzystne finansowanie 102,9% i promocyjne ubezpieczenie komunikacyjne 0,9%.

Produkcja kampera VW Grand California we WrześniProdukcja kampera VW Grand California we Wrześni fot. Volkswagen, materiały producenta

Okrągły jubileusz we Wrześni. Z taśmy zjechał półmilionowy egzemplarz VW

Auto nr 500 000 zjechało z taśm produkcyjnych nieopodal Poznania 20 lipca b.r. To Volkswagen Crafter 2.0 TDI w kolorze szarym Indium. Samochód wyposażony jest m.in. w automatyczną, ośmiobiegową skrzynię biegów, aluminiowe felgi i pakiet chromowy Trendline. Odbiorcą pojazdu jest klient z Belgii.

Zakład Volkswagen Poland we Wrześni wzniesiono w latach 2014-2016 kosztem miliarda euro. To jedna z największych zagranicznych inwestycji w Polsce w ostatnim dziesięcioleciu. 

Jesteśmy dumni, że dziś nasze bramy opuścił samochód z numerem 500 000. To najlepsza okazja, by podziękować naszym pracownikom za ogromne zaangażowanie i profesjonalizm na każdym etapie produkcji, a także mieszkańcom i lokalnym władzom za znakomitą współpracę — podkreśla Thomas Kreuzinger — Janik, dyrektor fabryki.

Produkcja kampera VW Grand California we WrześniProdukcja kampera VW Grand California we Wrześni mat. Volkswagen, materiały producenta

Moce produkcyjne fabryki to nawet 450 pojazdów dziennie. Samochody te trafiają następnie na rynki całego świata. Wśród odbiorców są największe rynki europejskie – Niemcy, Francja, Wielka Brytania i Polska, ale również tak odległe, egzotyczne miejsca jak Panama, Surinam, Peru czy Wyspy Kanaryjskie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.