Wyjątkowy polski kamper. Dzieci zostają w domu [WIDEO]

Z kamperami powinno być jak z domami, bo ich użytkownicy mają różne potrzeby, tymczasem większość jest podobna do siebie. Na szczęście znalazła się firma, która wymyśliła coś innego.

Szukasz informacji na temat pojazdów kempingowych? Znajdziesz je na gazeta.pl

Globe-Traveller 2XS wcale nie jest taki mały, jak twierdzi polska firma należąca do Grupy Zasada, która go zaprojektowała. Ma sześć metrów długości i 2,8 m wysokości, czyli znacznie więcej od najmniejszych kampervanów, w których mieszczą się nawet cztery osoby.

Mimo to Globe-Traveller 2XS jest przygotowany tylko dla dwóch lub dwojga podróżujących. Za to będą spędzać czas w wyjątkowo komfortowych warunkach. Bardzo nam się podoba takie podejście, zwłaszcza że sporo osób podróżuje w parach lub nawet samotnie. Wtedy dodatkowe łóżka nie są potrzebne.

Zamiast wyposażyć swój nowy model w sypialnię pod dachem, firma Globe-Traveller zadbała o wysoki sufit swego domu na kółkach. Dzięki temu zgodnie z reklamą można w nim nawet zatańczyć, a nawet jeśli ktoś nie ma na to ochoty, spędzanie czasu w kabinie będzie znacznie wygodniejsze.

Większość samochodów kempingowych stawia na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, co zmusza do życia w ciasnocie. Taka koncepcja sprawdza się nieźle latem, ale im zimniej na dworze, tym częściej chcemy ukryć się w środku.

Znacznie przyjemniej to robić w komfortowym wnętrzu, a takie wrażenie sprawia nowy Globe-Traveller 2XS. Z powodów oczywistych tego typu koncepcja nie zainteresuje rodzin 2+2, ale dla par lub singli może być wyjątkowo atrakcyjna. Zwłaszcza jeśli wyjeżdżają na długo i mają zamiar w aucie wypoczywać, ale i pracować. Dodatkowo łatwiej zabrać ze sobą w podróż domowe zwierzęta, bo nie będą narzekać na brak przestrzeni do życia.

Globe-Traveller 2XSGlobe-Traveller 2XS fot. Globe-Traveller

Polski kamper Globe-Traveller 2XS. Jego wnętrze jest jasne i przestronne

Aranżacja wnętrza polskiego kampera bardzo się nam podoba, nie tylko ze względu na wysokość wnętrza, która wynosi 195 cm. W środku jest też dużo schowków i 90-litrowa lodówka i druga specjalna na wino. Torby można schować w bagażniku pod łóżkiem, a ubrania w pojemnej szafie. W przedniej części kampera da się pracować, z tyłu jest sypialna i łazienka z prysznicem, a pomiędzy nimi zmieściła się praktyczna kuchnia.

Samochód kempingowy Globe-Traveller 2XS może być skonstruowany na bazie bliźniaczych modeli Peugeot Boxer lub Fiat Ducato z turbodieslem o poj. 2,2 l i mocy 180 KM. Dlatego tak samo jak przestrzeni, mocy nie powinno zabraknąć. Poza tym wnętrze jest wykończone estetycznie wyglądającymi drewnianym laminatem w jasnym kolorze.

Kabina wygląda na idealną do dłuższych podróży w dwie osoby lub samotnie. Widzimy tylko dwie wady. Pierwszą są wymiary, które utrudnią manewrowanie w ciasnych przestrzeniach i wjazd na niektóre parkingi. Druga to cena, która zaczyna się od 326 tys. zł brutto. Na rynku są tańsze pojazdy kempingowe, ale ze świecą szukać wygodniejszego. Pod warunkiem, że dzieci zostaną w domu.

 
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.