Kamper firmy Dembel to prawdziwy dom na kółkach. W środku jest miejsce na trzy auta

Kemping kojarzy się ze spartańskim trybem życia, ale nie musi tak być. Niemiecka firma Dembel Motorhomes ma propozycję dla najbardziej wymagających klientów. To pojazd, w którym można mieszkać w prawdziwie luksusowych warunkach. Trzeba tylko najpierw pokonać kilka przeszkód.

Samochód kempingowy Dembel Motorhomes jest wyjątkowo imponujący, Został zbudowany z wykorzystaniem ciągnika siodłowego Mercedes Actros i ma ogromne rozmiary. W takich domach na kółkach mieszkają niektórzy kierowcy Formuły 1 i gwiazdy muzyki rozrywkowej w czasie tras koncertowych. Głównie dlatego, że nie jest to tania przyjemność.

Konstrukcję Dembel Motorhomes można porównać z luksusowym jachtem, również jeśli chodzi o cenę. Producent jej nie podaje w myśl zasady: jeśli pytasz o cenę, to znaczy, że cię nie stać, ale nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, że na luksusowego kampera trzeba wydać blisko dwa miliony euro. A to dopiero początek problemów.

Oprócz odpowiedniej wydolności finansowej trzeba mieć prawo jazdy kategorii C+E uprawniające do jazdy samochodem ciężarowym z naczepą oraz ograniczyć podróże do dróg przystosowanych do ruchu ciężarowego. Jednak jeśli kogoś stać na taki pojazd, pewnie zatrudnia osobistego kierowcę. Wtedy może zacząć korzystać z wyjątkowych rozwiązań opracowanych przez niemiecką firmę.

Kamper Dembel MotorhomeKamper Dembel Motorhome fot. Dembel Motorhome

Właściciel kampera Dembel będzie pławić się w luksusie

Kamper Dembel jest projektowany i wykonywany zgodnie z życzeniami klientów. Przykłady wykończenia i aranżacji wnętrza pokazane na zdjęciach producenta robią znakomite wrażenie. Przede wszystkim są znacznie bardziej gustowne i minimalistyczne, niż w przypadku większości luksusowych domów na kółkach. Część mieszkalna jest elegancka, wykończona materiałami najwyższej jakości i tak nowocześnie zaprojektowana, że nie powstydziłby się jej nawet filmowy miliarder Tony Stark.

Układ wnętrza wygląda bardzo praktycznie. Mieszkanie na kołach składa się z sypialni z królewskim łożem, łazienki z wanną i prysznicem, wysuwanej na postoju kuchni oraz powiększanej w ten sam sposób części wypoczynkowej. Nawet szoferka jest luksusowa i wyposażona w trzy wygodne fotele.

W kamperze Dembel znalazło się miejsce na 1000 litrów czystej wody, 550 litrów szarej wody (po zmywaniu i kąpieli) oraz 350 litrów czarnej wody (z WC). Jest też sprzęt AGD firmy Miele z lodówką o poj. 224 l i możliwość montażu telewizorów Bose z ekranami o przekątnej do 55 cali. Kamper ma panele słoneczne na dachu i spalinowy generator prądu.

Kamper Dembel MotorhomeKamper Dembel Motorhome fot. Dembel Motorhome

Trudno w to uwierzyć, ale garażach Dembela zmieszczą się aż trzy auta

To nie koniec atrakcji we wnętrzu kampera Dembel przewidziano miejsce na wysuwany samochodowy garaż i to aż w trzech wariantach. Pierwszy jest uniwersalną przestrzenią, w której można trzymać różne pojazdy. Został podzielony na trzy oddzielne segmenty. Zmieszczą się w nich rowery, motocykle, czy quady. Druga odmiana to dwa małe garaże na autka wielkości smarta. Zaletą takiego rozwiązania jest oszczędność ograniczonej przestrzeni.

Dzięki temu pozostaje jej więcej na część mieszkalną. Trzeci wariant spodoba się fanom podróży na wyścigowe tory. Przewidziano w nim miejsce na trzy pełnowymiarowe garaże. W każdym zmieści się samochód o długości do 4,5 m. Jako przykład producent podaje Ferrari California albo nowy model Ferrari Roma, co pozwala z grubsza określić profil oczekiwanego klienta.

Pojazd kempingowy firmy Dembel Motorhomes to wyjątkowy produkt skierowany do bardzo niszowego klienta. Oprócz grubego portfela musi mieć specyficzne potrzeby. Można jednak wyobrazić sobie, że oprócz prywatnych nabywców zainteresują się nim firmy organizujące luksusowe wyjazdy oraz amatorskie imprezy dla bogaczy na torach całego świata. A cała reszta może sobie przynajmniej pomarzyć.

Kamper Dembel MotorhomeKamper Dembel Motorhome fot. Dembel Motorhome

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.