Londyńska taksówka zmienia się w kampera. LEVC wchodzi w nowy segment

Jedną z bardziej charakterystycznych rzeczy w Londynie są taksówki. Firma je produkująca postanowiła wejść w nowy segment i stworzyć na jej bazie kampera.

LEVC, czyli London Electric Vehicle Company, jest najbardziej znany z produkcji londyńskich taksówek. Jednakże firma postanowiła rozszerzyć swoją działalność. Jest to również spółka należąca do Geely i zdecydowano udostępnić kilka informacji o ich najnowszym produkcie, o nadchodzącym e-Camperze.

Firma chce głównie skorzystać na osobach podróżujących, gdy po zamknięciu z powodu pandemii wreszcie mają na to możliwość. Auto bazuje na VN5, czyli wspomnianej wcześniej taksówce. W aucie można stać, a dach się unosi tworząc sypialnię, która pomieści dwie osoby.

We wnętrzu znaleźć można elektryczny aneks kuchenny i kanapę w drugim rzędzie, którą można przetransformować w łóżko. Oczywiście kanapa jest przesuwana, aby zyskać na miejscu, natomiast przednie siedzenia można obrócić o 180 stopni, aby w czasie wolnym od jazdy stworzyć z wnętrza auta salon. Inne elementy to centralnie umieszczony stół składany i szafki.

Firma jak na razie jest oszczędna w szczegóły. Zapewnia jednak, że ich pojazd jest w stanie pojechać również w miejsca gdzie infrastruktura do ładowania jest raczej skromna. Producent twierdzi, że na silniku elektrycznym jest się w stanie przejechać 98 km, a ogólny zasięg wynosi 489 km.

e-Camper ma dokładnie taki sam układ napędowy, co taksówka VN5. Oznacza to, że firma wykorzysta 1,5 litrowy silnik spalinowy oraz zamontowany na tyle silnik elektryczny z bateriami o pojemności 31 kWh.

e-Camper trafi na rynek pod koniec roku i ma kosztować 75.000 euro bez VAT-u. Okaże się czy klienci będą zainteresowani kupnem kampera wyglądającego jak taksówka.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.