Elon Musk mieszka w domu z pudełka. Może go złożyć i zawieźć Teslą gdzieś indziej

Gdzie teraz mieszka Elon Musk? Miliarder sprzedał domy w Kalifornii i przeprowadził się do Teksasu. Wynajmuje dom na terenie kosmicznej bazy SpaceX. Amerykańscy dziennikarze z portalu Teslarati przeprowadzili śledztwo, połączyli fakty i doszli do wniosku, że chodzi o składany dom pewnego startupu z Nevady.

Pewne informacje przedostały się do internetu dlatego, że amerykański startup Boxabl rozpoczął kampanię promocyjną swoich produktów. Jego twórcy uważają, że domy są za drogie, trudne do zbudowania i za mało mobilne. Dlatego wymyślili składany dom, który można produkować seryjnie, przewozić w pudle i szybko postawić w dowolnym miejscu.

Zobacz wideo O bezpiecznym przewożeniu dzieci rozmawia redaktor naczelny Moto.pl z ekspertem z firmy BeSafe

Fabryka domów Boxabl jest w Nevadzie, tym samym stanie, w którym wybudowała swoją gigafabrykę Tesla, a właściciele Boxabl przyznają, że sprytny system i organizacja produkcji w ich zakładach jest inspirowana rozwiązaniami stosowanymi w fabrykach elektrycznych aut marki Tesla.

Nie bez powodu do transportu używają Tesli Model X i otwarcie polecają go firmie Muska, SpaceX. Na pewno uważają, że nie zaszkodzi im ogrzanie się w blasku ekscentrycznego właściciela tych przedsiębiorstw.

Tesla Roadster 2020Tesla najcenniejszą marką motoryzacyjną świata. Na szczycie firmy IT

Wygląda na to, że takie miejsce do zamieszkania wybrał jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Elon Musk pochwalił się niedawno na Tweeterze, że sprzedał wszystkie posiadłości w Kalifornii (poza jednym domem, bo w tej chwili to nie ma sensu) i przeprowadził się do Teksasu.

Zamieszkał na ternie kosmicznej bazy SpaceX w domu za 50 tys. dolarów, tańszym od dobrze wyposażonej Tesli. Podnajmuje od własnej firmy, która w kilkanaście lat zmieniła branżę lotów kosmicznych. Wygląda na to, że chodzi właśnie o konstrukcję Boxabl.

Jeśli wierzyć deklaracjom twórców budowlany startup jest dużym sukcesem. Jeden z nich, Galiano Tiramani opisuje zalety nowatorskiej konstrukcji w filmie opublikowanym na YouTube, który trwa ponad 5 minut.

Oprócz tego opowiada o zebraniu zamówień w przedsprzedaży o wartości miliarda dolarów, prestiżowym zamówieniu rządowym, oraz pewnym ściśle tajnym kliencie, który kupił taki dom w Boca Chica w Teksasie.

Tak się składa, że właśnie w tym mieście jest port kosmiczny i ośrodek produkcji rakiet SpaceX, innej firmy Elona Muska. W dodatku składany dom Boxabl można kupić właśnie za kwotę, którą wymienił szef Tesli. Dziennikarze z portalu Teslarati połączyli kropki i pojawił im się następujący obraz rzeczywistości: Musk mieszka w składanym domu, który zamówił z Boxabl.

Jeden z najbogatszych ludzi mieszka w domu za 50 tys. dolarów

To tylko domysł, ale bardzo prawdopodobny. Wskazuję na to zdjęcia satelitarne bazy SpaceX, która z góry wygląda jak połączenie kempingu z placem budowy. Dom stojący na jej rogu, rzeczywiście przypomina konstrukcję Boxabl.

Wynalazca, programista, konstruktor i bogacz od dawna twierdzi, że otaczające go przedmioty i nieruchomości mu przeszkadzają. Poza tym rozczarował się Kalifornią. To wszystko spowodowało, że przenosi swoje firmy do Texasu i sam również postanowił się tam przeprowadzić. Firma Boxabl umieszcza w internecie delikatne sugestie, nawiązujące do Tesli i Muska, chociaż niczego nie twierdzi wprost.

Jakiś czas temu pokazała film, na którym Tesla Model X ciągnie na przyczepie dom w pudełku. W opisie dodają, że tak naprawdę dopiero Tesla Cybertruck będzie miała uciąg pozwalający na bezpieczne i legalne holowanie ich składanego domu. Dodatkowo oznaczają profil miliardera na Twitterze.

Ford Transit Custom Nugget PlusJak bezpiecznie podróżować kamperem? Siedem grzechów głównych, na które trzeba uważać

Wygląda na to, że Boxabl uznał, że to będzie dobra reklama dla firmy. I słusznie, przecież wszystko czego dotknie Elon Musk, zamienia się w złoto. Podobnie może być z przenośnymi domami, nawet jeśli miliarder jest ambasadorem nie to końca świadomie. A może jest wręcz odwrotnie i Musk ma zamiar kupić Boxabl i w podobny sposób skonstruować bazę mieszkalną na Marsie?

Niezależnie od tego domy Boxabl są naprawdę ciekawe. Między innymi ponieważ w przyszłości mają być skalowalne i pozwalać na równie szybkie i ekonomiczne tworzenie naprawdę dużych konstrukcji biurowych i mieszkalnych. Przekonajcie się sami o ich zaletach oglądając poniższy film.

 
Więcej o: