Elon Musk mieszka w domu z pudełka. Może go złożyć i zawieźć Teslą gdzieś indziej

Gdzie teraz mieszka Elon Musk? Miliarder sprzedał domy w Kalifornii i przeprowadził się do Teksasu. Wynajmuje dom na terenie kosmicznej bazy SpaceX. Amerykańscy dziennikarze z portalu Teslarati przeprowadzili śledztwo, połączyli fakty i doszli do wniosku, że chodzi o składany dom pewnego startupu z Nevady.

Pewne informacje przedostały się do internetu dlatego, że amerykański startup Boxabl rozpoczął kampanię promocyjną swoich produktów. Jego twórcy uważają, że domy są za drogie, trudne do zbudowania i za mało mobilne. Dlatego wymyślili składany dom, który można produkować seryjnie, przewozić w pudle i szybko postawić w dowolnym miejscu.

Zobacz wideo O bezpiecznym przewożeniu dzieci rozmawia redaktor naczelny Moto.pl z ekspertem z firmy BeSafe

Fabryka domów Boxabl jest w Nevadzie, tym samym stanie, w którym wybudowała swoją gigafabrykę Tesla, a właściciele Boxabl przyznają, że sprytny system i organizacja produkcji w ich zakładach jest inspirowana rozwiązaniami stosowanymi w fabrykach elektrycznych aut marki Tesla.

Nie bez powodu do transportu używają Tesli Model X i otwarcie polecają go firmie Muska, SpaceX. Na pewno uważają, że nie zaszkodzi im ogrzanie się w blasku ekscentrycznego właściciela tych przedsiębiorstw.

Wygląda na to, że takie miejsce do zamieszkania wybrał jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Elon Musk pochwalił się niedawno na Tweeterze, że sprzedał wszystkie posiadłości w Kalifornii (poza jednym domem, bo w tej chwili to nie ma sensu) i przeprowadził się do Teksasu.

Zamieszkał na ternie kosmicznej bazy SpaceX w domu za 50 tys. dolarów, tańszym od dobrze wyposażonej Tesli. Podnajmuje od własnej firmy, która w kilkanaście lat zmieniła branżę lotów kosmicznych. Wygląda na to, że chodzi właśnie o konstrukcję Boxabl.

Jeśli wierzyć deklaracjom twórców budowlany startup jest dużym sukcesem. Jeden z nich, Galiano Tiramani opisuje zalety nowatorskiej konstrukcji w filmie opublikowanym na YouTube, który trwa ponad 5 minut.

Oprócz tego opowiada o zebraniu zamówień w przedsprzedaży o wartości miliarda dolarów, prestiżowym zamówieniu rządowym, oraz pewnym ściśle tajnym kliencie, który kupił taki dom w Boca Chica w Teksasie.

Tak się składa, że właśnie w tym mieście jest port kosmiczny i ośrodek produkcji rakiet SpaceX, innej firmy Elona Muska. W dodatku składany dom Boxabl można kupić właśnie za kwotę, którą wymienił szef Tesli. Dziennikarze z portalu Teslarati połączyli kropki i pojawił im się następujący obraz rzeczywistości: Musk mieszka w składanym domu, który zamówił z Boxabl.

Jeden z najbogatszych ludzi mieszka w domu za 50 tys. dolarów

To tylko domysł, ale bardzo prawdopodobny. Wskazuję na to zdjęcia satelitarne bazy SpaceX, która z góry wygląda jak połączenie kempingu z placem budowy. Dom stojący na jej rogu, rzeczywiście przypomina konstrukcję Boxabl.

Wynalazca, programista, konstruktor i bogacz od dawna twierdzi, że otaczające go przedmioty i nieruchomości mu przeszkadzają. Poza tym rozczarował się Kalifornią. To wszystko spowodowało, że przenosi swoje firmy do Texasu i sam również postanowił się tam przeprowadzić. Firma Boxabl umieszcza w internecie delikatne sugestie, nawiązujące do Tesli i Muska, chociaż niczego nie twierdzi wprost.

Jakiś czas temu pokazała film, na którym Tesla Model X ciągnie na przyczepie dom w pudełku. W opisie dodają, że tak naprawdę dopiero Tesla Cybertruck będzie miała uciąg pozwalający na bezpieczne i legalne holowanie ich składanego domu. Dodatkowo oznaczają profil miliardera na Twitterze.

Wygląda na to, że Boxabl uznał, że to będzie dobra reklama dla firmy. I słusznie, przecież wszystko czego dotknie Elon Musk, zamienia się w złoto. Podobnie może być z przenośnymi domami, nawet jeśli miliarder jest ambasadorem nie to końca świadomie. A może jest wręcz odwrotnie i Musk ma zamiar kupić Boxabl i w podobny sposób skonstruować bazę mieszkalną na Marsie?

Niezależnie od tego domy Boxabl są naprawdę ciekawe. Między innymi ponieważ w przyszłości mają być skalowalne i pozwalać na równie szybkie i ekonomiczne tworzenie naprawdę dużych konstrukcji biurowych i mieszkalnych. Przekonajcie się sami o ich zaletach oglądając poniższy film.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.