Międzynarodowa platforma do wynajmowania prywatnych kamperów. Można pojechać cudzym na urlop

Kampery stają się coraz bardziej popularnym sposobem podróżowania, nie tylko po Polsce. Niedawno ruszyła platforma do wynajmowania kamperów niemal na całym świecie. Można wynająć takie auto choćby w Australii, dolecieć na miejsce samolotem, a dalej zwiedzać świat po swojemu.

Międzynarodowa platforma do wynajmowania kamperów trafiła do Polski. Nazywa się Camptoo i łączy właścicieli kamperów z chętnymi do ich wynajęcia. Możemy wynająć prywatnego kampera lub przyczepę kempingową w niemal dowolnym zakątku Ziemi.

Zobacz wideo

Camptoo jest firmą założoną przez trzech przyjaciół z Holandii, którzy pewnego lata nie mogli znaleźć kampera do wynajęcia w tradycyjnych wypożyczalniach. Kiedy wypożyczalnie miały wypełniony grafik z rezerwacjami, prywatne kampery i przyczepy stały na podjazdach nieużywane. Tak narodził się pomysł na platformę, na której każdy może bezpiecznie i szybko wynająć kampera lub przyczepę i ruszyć w podróż. Po ogromnym sukcesie w Holandii, platforma ruszyła na podbój innych krajów, m.in. Australii i Wielkiej Brytanii. Teraz rozrasta się jeszcze bardziej, wchodząc do Polski, Szwecji i Finlandii.

Koncepcyjny kamper Hymer/BasfPojedziemy na wakacje. Część z nas zrobi to kamperami. W przyszłości będą wybierane coraz częściej [Moto 2030]

Camptoo - platforma do wynajmowania kamperówCamptoo - platforma do wynajmowania kamperów Camptoo

Kamper na zawołanie

Osoby, które posiadają kampera, rzadko korzystają z niego 365 dni w roku. Przez wiele tygodni jak nie miesięcy, takie auto stoi nieużywane. Bo jednak trudno wyobrazić sobie eksploatację takiego wozu w codziennym życiu - zakupach, dojazdach do pracy czy zawożeniu dzieci do szkoły. Camptoo jest usługą typu sharing economy - nie tylko więcej osób ma możliwość wynajęcia kampera (gdy wypożyczalnie straszą terminami na za pół roku), ale także właściciele mogą zarobić na użyczeniu swojego domku na kołach komuś innemu.

Camptoo działa w podobny sposób jak platformy do wynajmowania pokoi, apartamentów czy domów. Wystarczy wybrać termin rezerwacji, miejsce odbioru, liczbę podróżujących i pozwolić wyszukiwarce znaleźć dla nas propozycję. Po znalezieniu interesującego nas kampera lub przyczepy można zrobić rezerwację, opłacić zaliczkę i odebrać pojazd w wybranym terminie i miejscu.

Ford Transit Custom Nugget PlusJakie prawo jazdy na kampera? Zdziwisz się. Kluczowa jest rubryka "F"

Camptoo - platforma do wynajmowania kamperówCamptoo - platforma do wynajmowania kamperów Camptoo

Podróże po całym świecie

Aplikacja daje możliwość wynajmu kamperów i przyczep nie tylko na terenie Polski. Platforma daje dostęp do blisko 5 tysięcy kamperów w 15 krajach, w których działa. Dzięki temu możemy zdecydować się na wynajem w kraju i wyruszyć nim w podróż (również za granicę) albo znaleźć interesujący nas pojazd za granicą (np. w Australii), dolecieć samolotem i odebrać rezerwację w wybranym terminie i miejscu.

Wyjazd kamperem to ciekawa przygoda i nietuzinkowe doświadczenie, a Polacy pokochali je zwłaszcza w ubiegłorocznym lockdownie, kiedy urlop w turystycznym samochodzie stał się bezpieczną i dostępną alternatywą dla wakacji hotelowych. W 2020 roku (od stycznia do sierpnia) zarejestrowano w Polsce o blisko jedną czwartą kamperów więcej niż w roku poprzednim. Kwitł także import tego typu pojazdów. Z opcją wynajmu, czyli takim kamperowym carsharingiem, nie musimy od razu kupować takiego wozu (co jest sporym wydatkiem), skoro możemy go wynająć na tak długo, jak nam się podoba.

Bürstner Lyseo GalleryKamper z nadmuchiwanymi ścianami. Z czymś takim wjedzie się prawie wszędzie

Camptoo - platforma do wynajmowania kamperówCamptoo - platforma do wynajmowania kamperów Camptoo

Więcej o: