Kamper z nadmuchiwanymi ścianami. Z czymś takim wjedzie się prawie wszędzie

Kampery z dodatkowymi kabinami nad kokpitem często mają problem, aby dojechać w każde miejsce. Burstner ma na to rozwiązanie.

Bürstner wpadł na pomysł jak rozwiązać zbyt wysokich kabin w kamperach. W sumie pomysł jest genialny w swojej prostocie i wykorzystywany chociażby w namiotach. Pompowane ściany boczne.

Firma w modelu Lyseo Gallery zastosowała takie rozwiązanie, dzięki czemu podróżujący mają dodatkowy metr nad głową. Natomiast pompowanie dodatkowe pomieszczenia zajmuje jedynie 90 sekund. Oczywiście, ponieważ to jedynie powietrze, które może uchodzić albo reagować na zmieniające się warunki atmosferyczne, wewnątrz zastosowano czujnik, który decyduje czy należy dopompować ściany, aby nie opadły. Producent zaznacza, że wykorzystano wzmocnione konstrukcje komór i unikalny układ.

Co natomiast znajduje się w tej przestrzeni? Otóż materac do spania, stację ładującą dla chociażby telefonu i stół do pracy z siedzeniem. Na „piętro" można dostać się za pomocą schodów obok bocznego wejścia do pojazdu.

Z innych elementów wyposażenia wnętrza znaleźć można wysuwany ekspres do kawy, automatycznie otwierające się szuflady, płytę indukcyjną lub płytę gazową, chowany okap oraz obszerny blat.

Nie ma jeszcze informacji o innych udogodnieniach i wyposażeniu, ze względu na to, że firma na razie posiada jedynie pokazowy model przedprodukcyjny. Bürstner planuje wprowadzić swojego kampera do produkcji w 2022 r.

Zobacz wideo
Więcej o: