Ekologiczny wieżowiec Bentleya. Samochodem będzie można wjechać do apartamentu

Bentley podobnie jak inne marki motoryzacyjne nie tylko skupia się na produkcji samochodów, ale także na wszelkich gadżetach. Teraz jednak za przykładem Porsche, brytyjska marka będzie partnerem przy tworzeniu apartamentowca.

Na rynku można znaleźć wiele przedmiotów z logo Bentleya, od misek dla zwierząt, przez meble i wyposażenie wnętrz, po… no właśnie, teraz brytyjska marka zabrała się za sygnowanie swoją nazwą apartamentowca. Aby to osiągnąć Brytyjczycy nawiązali współpracę ze znanymi biurami architektonicznymi Sieger Suarez Architects i Dezer Development.

Apartamentowiec Bentleya – gdzie powstanie? Co ma na wyposażeniu?

Luksusowa marka nie mogła się zadowolić byle jakim miejscem na swój projekt. To musiało być JAKIEŚ miejsce, dlatego wybrano Miami, a dokładniej Sunny Isles Beach. Będzie to 60-piętrowy budynek, bezpośrednio przy plaży i z 200 apartamentami. Będzie to najwyższy budynek mieszkalny w Ameryce przy plaży.

Każde z mieszkań do dyspozycji będzie miało kilka stanowisk parkingowych, ale gdyby tego było za mało, a trzeba pamiętać, że partnerem przedsięwzięcia jest Bentley, to dzięki windzie będzie można swój ulubiony pojazd zabrać ze sobą do mieszkania.

Kolejnymi elementami podkreślające luksus tego miejsca mają być następujące elementy, które znajdą się na wyposażeniu wszystkich mieszkań: prywatny balkon, basen, sauna i prysznic na świeżym powietrzu. Gdyby jednak zaszła potrzeba socjalizowania się z innymi mieszkańcami, to do użytku rezydentów będzie siłownia, spa, restauracja, bar i wspólny ogród krajobrazowy.

Apartament Bentleya – ekologiczna wieża

Luksus to nie jedyne słowo, które ma określać ten budynek. Drugim jest ekologia. Do budowy tego obiektu mają być wykorzystane elementy konstrukcyjne, które nie wpłynął znacząco na okalającą go faunę i florę. Ma również nie zanieczyszczać światłem. Budynek opracowany jest by spełniać wymogi Florida Green Building Council (FLGC), by chronić lokalną przyrodę, w tym między innymi żółwie morskie, które swoje gniazda mają na plaży przy budynku.

Bentley nie daje jedynie swojej nazwy. Firma miała również wpływ na wygląd zewnętrzny, jak i wnętrz. Budowa rozpocząć ma się w 2023 r., a zakończyć w 2026 r.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.