Psy znów trafią za kratki. Tym razem nie chodzi o radiowóz

Firma Thule zaprezentowała zupełnie nową linię produktów. Klatki Thule Allax są przeznaczone do bezpiecznego i wygodnego przewozu czworonogów. Ucieszą się z nich: człowiek i jego najlepszy przyjaciel.

O czworonogach piszemy w Moto.pl najczęściej w kontekście ich społecznej służby. Polska policja dba o to, aby psy były przewożone w bezpieczny sposób, w związku z tym często kupuje dla nich specjalne radiowozy. Tym razem chodzi o coś innego. Dzięki nowym produktom firmy Thule każdy może przystosować do ich transportu swoje auto.

Zobacz wideo Jechał z dzieckiem. Z trudem utrzymywał auto na drodze

Thule Allax to nowa seria klatek do transportu zwierząt. Są dostępne w dziesięciu rozmiarach

Thule Allax to seria ciekawych klatek transportowych przeznaczonych do przewozu psów tak, aby czuły się komfortowo i były bezpieczne. Zostały zaprojektowane przez szwedzkiego producenta z uwzględnieniem wygody użytkowania na co dzień i pod kątem realnych sytuacji, które mogą wydarzyć się na drogach. Włącznie z kolizjami, dlatego klatki Thule Allax są wyposażone w innowacyjne strefy zgniotu.

Strefy kontrolowanego zgniotu są stosowane od wielu lat w konstrukcji samochodów. Chodzi o to, aby pewnie elementy aut w chwili zderzenia pochłaniały jego energię, dzięki czemu można ograniczyć obrażenia odniesione w czasie wypadku. W przypadku klatek Allax zasada jest podobna. Jej konstrukcja została zaprojektowana tak, aby kompresowały się w przewidywalny sposób, a dzięki temu ochroniła psa albo inne zwierzę w momencie zderzenia. Strefy kontrolowanego zgniotu mają chronić nie tylko zwierzęta, ale i ludzkich pasażerów przed obrażeniami wywołanymi uderzeniem w klatkę w czasie kolizji z przodu, z tyłu oraz dachowania.

Klatki dla psów została dokładnie przetestowana w rzeczywistych scenariuszach, takich jak testy zderzeniowe czołowe i tylne. Klatki Thule dla psów wyróżniają się innowacyjnymi strefami kontrolewanego zgniotu. W przypadku kolizji z tyłu pojazdu strefa zgniotu umożliwia kompresję klatki w przewidywalny sposób po to, aby zminimalizować ryzyko obrażeń pasażerów podróżujących na tylnym siedzeniu, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo psa.

- powiedziała Louise Melin, menedżer ds. produktów w Thule.

Pies w klatce brzmi groźnie, ale tym razem chodzi o ich wygodę i bezpieczeństwo

Poza tym produkty z serii Thule Allax mają dużo innych zalet. Są zaopatrzone w luki ewakuacyjne, ułatwiające wydostanie z nich zwierząt w awaryjnej sytuacji. Oprócz tego mają drzwiczki otwierane gazowymi amortyzatorami, zamki, okienka i otwory. Są dostępne w dziesięciu różnych rozmiarach o regulowanej głębokości, dzięki czemu można je łatwo dopasować do rozmiarów zwierzęcia oraz miejsca w aucie. W wybraniu odpowiedniego modelu pomaga konfigurator na stronie producenta.

Klatek transportowych Thule Allax już można szukać w sklepach oferujących rzeczy tej marki. Tak samo jak inne produkty tej marki powinny być porządnie wykonane i łatwe w montażu, z czym wiążą się wysokie ceny. Klatki do transportu zwierzaków w zależności od rozmiarów (od XS do XXL) zostały wycenione przez producenta na kwoty od 2619 zł do 3799 zł. Oprócz tego można do nich dokupić wiele estetycznych akcesoriów, takich jak: maty, pojemniki na złożoną klatkę, czy haczyki na smycz dla psa. To wszystko będzie sporo kosztować, ale na bezpieczeństwie i komforcie ukochanego czworonoga wielu właścicieli nie ma zamiaru oszczędzać. To właśnie dla nich jest przeznaczona nowa propozycja Thule.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.