Nowości Garmina dla kierowców. Jest coś do miasta i na wakacje

Producenci akcesoriów przygotowują się na pełnię sezonu. Garmin zaprezentował nową nawigację CamperVan dla właścicieli małych kamperów oraz kompaktową samochodową kamerkę Garmin Dash Cam Mini 2.
Zobacz wideo Nowe przepisy na przejściach. Wszystko, co musi wiedzieć pieszy, jest na tym filmie

Garmin CamperVanGarmin CamperVan fot. Garmin

Garmin CamperVan. Mała nawigacja do małych kamperów

Mimo nazwy Garmin CamperVan nie jest przeznaczony wyłącznie dla miłośników karawaningu i właścicieli kampervanów. To nawigacyjne urządzenie, które spodoba się wszystkim podróżnikom. Po pierwsze jest mała, dlatego łatwo ją umieścić w niedużym samochodzie albo w bagażu po to, żeby użyć na miejscu na przykład w aucie z wypożyczalni.

Poza tym model CamperVan ma ciekawe dla obieżyświatów funkcje. Na przykład Trendy Places i Local Spots. Pierwsza wskazuje najlepsze miejsca na odpoczynek i warte odwiedzenia ciekawostki w okolicy. Jest jeszcze RoadTrip Routes, funkcja która zaprowadzi nas na miejsce niekoniecznie najkrótszą, za to najbardziej interesującą trasą. Kamperowa nawigacja pomoże też trafić na... godne polecania kempingi.

Dokonując wyboru Garmin CamperVan posiłkuje się rekomendacjami portalu Tripadvisor i ocenami przewodnika Michelin. Oczywiście takie funkcje mamy również w smartfonach, ale używanie ich w roli nawigacji ma wiele wad. Telefon może się przegrzać, rozładować albo odmówić posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie lub wówczas gdy jest najbardziej potrzebny. Często lepiej rozdzielić te funkcje pomiędzy kilka urządzeń.

Nowe urządzenie nawigacyjne Garmin ma ekran o przekątnej ciut mniejszej od siedmiu cali (6,95") i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli oraz waży 240 g. W porównaniu ze smartfonami to mało imponujące dane, ale wystarczą do wygodnego korzystania, obniżą koszt oraz zużycie energii. A propos kosztów. Nowa nawigacja Garmin KamperVan została wyceniona przez producenta na 299 euro. W Polsce będzie kosztować około 1500 zł.

Garmin Dash Cam Mini 2Garmin Dash Cam Mini 2 fot. Garmin

Dash Cam Mini 2 to najmniejsza samochodowa kamerka w ofercie Garmina

Amerykański producent elektronicznych akcesoriów odświeżył całą gamę swych kamerek do aut, ale najciekawiej wygląda model Dash Cam Mini 2. To idealne urządzenie dla osób, które nie chcą żeby się rzucało w oczy. Dash Cam Mini 2 jest wielkości samochodowego kluczyka i nie będzie ograniczała pola widzenia na przedniej szybie.

Mimo to oferuje rozdzielczość nagrywania HD 1080p (czyli 1920 x 1080 pikseli), pole widzenia 140 stopni i funkcję HDR poprawiającą rozpiętość tonalną obrazu. Dzięki temu nagrania rzadziej będą prześwietlone lub niedoświetlone. Wadą Dash Cam Mini 2 jest brak wbudowanego modułu GPS. Za to tak samo jak pozostałe nowe kamerki Garmina (Dash Cam 47, 57 i 67W) została wyposażona w sterowanie głosem.

Nowością jest także przechowywanie nagrań w chmurze Garmina przez całą dobę po ich wykonaniu. Dzięki temu nawet jeśli ulegnie uszkodzeniu albo ktoś ją ukradnie, będziemy mieli dostęp do uwiecznionego przez nią materiału audio-wideo. Pod warunkiem, że się nie martwimy o swoją prywatność, ale w czasach kiedy niemal wszystko co zrobimy trafia do internetu, to chyba przesada.

Dodatkowo kamera Garmin Dash Cam Mini 2 jest zaopatrzona w funkcje Monitoring Live View i Parking Guard. Jeśli coś wydarzy się wokół pojazdu w czasie naszej nieobecności, natychmiast o tym nas powiadomi. Dodatkową funkcją kamery jest też ostrzeganie przed kolizją albo opuszczaniem pasa ruchu. Może przydać się właścicielom starszych aut, które nie są wyposażone w takie funkcje. Pod warunkiem, że działa precyzyjnie i skutecznie.

Nowe kamerki Garmin Dash Cam kosztują w Europie od 129 do 249 euro. Dolną granicę cenową wyznacza właśnie model Dash Cam Mini 2, który powinniśmy kupić w Polsce za około 600 zł.

Seria nowych kamer Garmin Dash CamSeria nowych kamer Garmin Dash Cam fot. Garmin

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.