Fanów F1 rozboli głowa. Kolejny zestaw LEGO. Tu słowo "legenda" to nie clickbait

Jeśli ktoś lubi Formułę 1, a przy okazji także klocki LEGO, to 1 marca tego roku wystawi go na poważną próbę. Duńska firma przygotowała kilka zestawów. Jeden to hołd dla Ayrtona Senny.

Formuła 1 zawsze miała swoich legendarnych i wielkich kierowców, którzy narzucali tempo całej stawce. Najmłodsi fani w takiej roli widzieli przede wszystkim Lewisa Hamiltona w Mercedesie, a teraz obserwują, jak swoją legendę pisze Max Verstappen w Red Bullu. W latach 80' i 90' oczy całego świata zwrócone były na Ayrtona Sennę, a jego pojedynki (zwłaszcza z Prostem) uważane są za kwintesencję motorsportu. Brazylijczyk do dzisiaj uważany jest za jednego z najlepszych kierowców wyścigowych wszech czasów, a wielu kierowców z aktualnej stawki właśnie Sennę wskazuje jako swojego idola. Nowy zestaw LEGO to hołd dla Brazylijczyka.

Zobacz wideo Doskonałe jedzenie, piękna architektura i emocjonująca motoryzacja. We Włoszech jest region, który skupia w sobie te trzy rzeczy [autopromocja]

Bolid Ayrtona Senny z klocków LEGO

Już 1 marca do sprzedaży wejdzie kilka nowych zestawów LEGO dla miłośników królowej sportów motorowych. Bolid Senny zapowiada się na nie lada gratkę. Zwłaszcza, że nie przeraża wysoką ceną ani zbyt rozdmuchanymi rozmiarami. W oficjalnym sklepie widzimy cenę 379,99 zł (z czasem pewnie spadnie), a bolid ma 12 cm wysokości, 32 cm długości i 17 cm szerokości. Składa się z 693 klocków. To oznacza, że każdy fan legendarnego Brazylijczyka powinien znaleźć i złotówki na koncie, i miejsce na półce.

To McLaren MP4/4 z mistrzowskiego sezonu 1988. Replika ma działający układ kierowniczy, zawieszenie wahaczowe, regulowane tylne skrzydło, opony slicki, lusterka, dźwignię zmiany biegów i szczegółowy silnik V6 turbo. Całość uzupełnia podstawka do ekspozycji z plakietką ze statystykami.

Nie lada gratką będzie też figurka Ayrtona Senny. Można ją ustawić na podium, a w ręce wcisnąć puchar za zwycięstwo oraz charakterystyczny żółty kask. W zestawie znajdziemy także plakietkę z kultowym cytatem kierowcy i jego zdjęciem.

Bolid Mercedesa z klocków LEGO również wjeżdża do sklepów. Razy dwa

Swojej fascynacji Senną nigdy nie ukrywał Lewis Hamilton, który od wielu lat reprezentuje barwy Mercedesa. Fani Brytyjczyka 1 marca będą mogli kupić jego bolid z poprzedniego sezonu. Model w skali 1:8 składa się z 1642 elementów i ma aż 63 cm długości. To więc już znacznie poważniejsza propozycja, co podkreśla także cena. Za bolid Lewisa Hamiltona i George'a Russella trzeba będzie zapłacić aż 1049 zł.

Zanim Hamilton przeniesie się w 2025 r. do Ferrari, to jeszcze rok będzie reprezentował niemiecki zespół. Dla miłośników Toto Wolffa i spółki jest jeszcze jedna propozycja. Mercedes-AMG F1 W14 E Performance z napędem typu pull-back. To znacznie mniejszy zestaw, kierowany do najmłodszych. Bolid Mercedesa w tym wydaniu mierzy 24 cm długości, a na oficjalnej stronie wyceniono go na 129,99 zł.

Zestaw Lego Mercedes-AMG F1 W14 E Performance car (42171)Zestaw Lego Mercedes-AMG F1 W14 E Performance car (42171) fot. Lego

A to nie wszystko... Jest jeszcze nowy bolid McLarena z klocków LEGO

Kolekcjonerów samochodowych klocków czeka jeszcze jedna próba. Do rodziny Speed Champions dołączy bolid McLarena, który w Formule 1 jeździł w 2023 r. To za jego kierownicą Lando Norris i debiutujący Oscar Piastri pokazali się kilka razy z bardzo dobrej strony. Mały McLaren również zadebiutuje 1 marca tego roku, a jego cena to 129,99 zł. Fani pomarańczowej ekipy z Wielkiej Brytanii wciąż mogą kupić znacznie większy zestaw z bolidem sprzed dwóch lat o trochę innym malowaniu. Replika mierzy aż 65 cm długości i kosztuje 949,99 zł. W artykule wykorzystaliśmy zdjęcia producenta.

McLaren F1 z klocków LEGOMcLaren F1 z klocków LEGO fot. LEGO

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.