Znany tuner kończy 50 lat. Z tej okazji powstał specjalny zegarek dla hondziarzy

Kultowy tuner Hondy, czyli japoński Mugen ma już pół wieku. Z tej okazji powstał wyjątkowy zegarek Casio Edifice Mugen Edition. Fani wszystkich trzech marek będą zachwyceni. Czy istnieje bardziej japońskie połączenie?

Przedsiębiorstwo Mugen Motorsports zostało założone w 1973 roku przez Hirotoshi'ego Hondę syna Soichiro Hondy twórcy japońskiej motocyklowej marki Honda, która dopiero w 1963 roku zdecydowała, że rozszerzy swoją ofertę o samochody. To tłumaczy bardzo bliskie związki obu firm, mimo że do tej pory Mugen jest finansowo niezależny od japońskiego koncernu motoryzacyjnego.

Zobacz wideo Doskonałe jedzenie, piękna architektura i emocjonująca motoryzacja. We Włoszech jest region, który skupia w sobie te trzy rzeczy [autopromocja]

Więcej opisów motoryzacyjnych gadżetów znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Mugen Motorsports to synonim tuningu najwyższej jakości bez względu na cenę

Mugen znaczy po japońsku "bez granic" i firma od założenia starała się sprostać swojej nazwie, zajmując się tuningiem mechanicznym oraz startami w wyścigach klasy Super GT. Później Mugen szykował silniki dla zespołów Formuły 1 (m.in. Tyrrella, Lotusa, Ligiera i Jordana) i zawodników słynnego motocyklowego wyścigu Isle of Man TT. Przedsiębiorstwo szybko stało się synonimem najwyższej jakości oraz ceny i sytuacja nie zmieniła się, kiedy Mugen rozszerzył działalność na rynek konsumencki, zajmując się również tuningiem wizualnym i elektronicznym. Tak jest do tej pory.

Każdy fan Hondy chce mieć jakąś część Mugena w swoim aucie i większość z nich z radością powita nowy zegarek stworzony we współpracy z Casio. Firmy wzięły na warsztat model z motoryzacyjnej serii Edifice. To nowoczesne czasomierze z hybrydowymi analogowo-cyfrowymi cyferblatami i wieloma funkcjami, wśród których prominentną rolę pełni oczywiście stoper. W końcu pomiar czasu jest najważniejszy w motorsporcie.

 

Zegarek Casio Edifice zaprojektowany we współpracy z Mugenem jest bardzo nowoczesny

Casio Edifice Mugen Edition ma typowo japońską mało wdzięczną nazwę ECB40MU-1A i jest na wskroś nowoczesnym czasomierzem. W kopercie z żywicy wzmocnionej włóknem węglowym kryje się kwarcowy mechanizm z wieloma funkcjami: m.in. stoperem, timerem, alarmem, czasem na całym świecie i automatyczną synchronizacją po połączeniu ze smartfonem za pomocą Bluetooth. Koperta ma słuszną średnicę 48 mm, charakterystyczne uszy wzorowane na zawieszeniu bolidów F1, a wnętrze jest chronione wytrzymałym szafirowym szkłem. Tak wyposażony zegarek ma klasę wodoszczelności 100M, a dzieła dopełnia efektowny pasek z alkantary. Casio Edifice Mugen Edition jest w ofercie oficjalnego przedstawiciela japońskiego producenta i kosztuje u nas 1399 zł.

Producent nie zdradza limitacji zegarka, ale z pewnością będzie w sprzedaży tylko przez określony czas. Dlatego fani Hondy oraz Mugena, którzy o nim marzą, nie powinni odkładać zakupu w nieskończoność. Co ciekawe unikalny zegarek można kupić oficjalnie również w Polsce. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.