Co mają wspólnego maszynki do golenia i szybkie samochody? Bugatti stwierdziło że "coś"

Może się wydawać, że maszynka do golenia nie ma wiele wspólnego z samochodami, zwłaszcza tymi klasy premium. Wychodzi jednak na to, że idealnie ogolony zarost może być pośrednio dziełem włoskich inżynierów.

Fani włoskiej motoryzacji mogą sobie kupić Bugatti i używać go codziennie rano. Jednak nie do końca chodzi konkretnie o samochód Bugatti, ale o maszynkę do golenia opracowaną przez Gilette i włoskiego producenta supersamochodów. Jak na Bugatti przystało, maszynka nie jest byle jednorazówką, ale nowoczesnym przyborem toaletowym wyposażonym w kilka bajerów.

Zobacz wideo Bugatti Chiron Pur Sport na oficjalnym filmie

Podgrzewanie

Największą innowacją w maszynce opracowanej przy współpracy Gilette z Bugatti ma być podgrzewane ostrze. Panowie korzystający z usług barbera pewnie spotkali się z okładami z ciepłego ręcznika, które mają za zadanie zmiękczyć zarost przed goleniem. Maszynka Bugatti ma to robić już w tracie porannej toalety. Podgrzewane ostrze ma zapewniać lepsze golenie i mniejsze prawdopodobieństwo zacięć czy podrażnień.

Maszynka do golenia BugattiMaszynka do golenia Bugatti Bugatti

Włoska stylistyka

Nic z logo Bugatti nie może być niedopracowane stylistycznie. Dlatego maszynka sygnowana logo włoskiego producenta została wykończona charakterystycznym dla marki kolorem Agile Bleu. Niektóre fragmenty maszynki wykonano z aluminium i z tytanu, a w rączkę wkomponowano logo Bugatti.

To nie pierwszy raz, kiedy Bugatti wypuszcza tak niecodzienny przedmiot. Debiut włoskich maszynek do golenia miał miejsce w 2018 roku. Tegoroczna edycja to nawiązanie (zarówno stylistyczne jak i kolorystyczne) do modelu Chiron Pur Sport. Sprzedaż ma ruszyć jeszcze we wrześniu, ale póki co producent nie podaje ceny. Zakładając jednak, że inne, niesygnowane znanym logo maszynki Gilette kosztują około 600 zł, maszynka Bugatti będzie pewnie trzy- lub czterokrotnie droższa.

Maszynkę z bliska można zobaczyć na tym krótkim wideo:

 

Bugatti dość często wychodzi z produkowanymi przedmiotami poza krąg motoryzacji. Nikogo nie dziwią już zegarki sygnowane motoryzacyjnym logo. Ale maszynka do golenia, czy stół bilardowy w cenie domu, nadal wprawiają nas w lekką konsternację.

Maszynka do golenia BugattiMaszynka do golenia Bugatti Bugatti

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.