Lego Technic Jeep Wrangler - nawet jako zabawka dostarcza wiele frajdy

Jeep Wrangler to model do którego wzdychają nie tylko miłośnicy motoryzacji. Jeden z nielicznych prawdziwych samochodów terenowych doczekał się swojego odpowiednika w postaci modelu, który można złożyć z kultowych klocków Lego.

A chodzi konkretnie o najbardziej terenową wersję Wranglera, czyli Rubicon. Lego Technic Jeep Wrangler to zestaw przeznaczony dla osób, które skończyły co najmniej 9 lat. Nie oznacza to, że radość z jego składania, a potem z zabawy nim będą miały tylko dzieci.

Składanie zestawu składającego się z 665 elementów to gratka także dla dorosłych, a zwłaszcza dla miłośników motoryzacji.

Lego Technic Jeep WranglerLego Technic Jeep Wrangler fot. Materiały prasowe

Model ma 21 cm długości, około 12 cm wysokości i jak na Lego Technic przystało jest wyposażony w szereg funkcji, którymi charakteryzuje się jego pełnowymiarowy odpowiednik.

Jeep Wrangler z Lego ma funkcję kierowania kołami i działającą wyciągarkę. Co więcej, można w nim otwierać drzwi, a nawet maskę która skrywa silnik. W sforsowaniu każdej domowej przeszkody pomogą także terenowe opony i duży prześwit.

Koszt zestawu to 219,99 zł, na jego złożenie warto wygospodarować dwa wieczory.

Zobacz wideo Land Rover Defender z klocków LEGO
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.