Dometic Patrol to terenowe lodówki, które wytrzymają wybuch bomby

Sprzęt skandynawskiej firmy Dometic można znaleźć w prawie każdym kamperze, przyczepie, czy łodzi. Przede wszystkim w ich turystycznych kuchniach i łazienkach. Teraz Dometic rozszerzył swoją ofertę o pancerne pasywne lodówki Patrol.

Prawdę mówiąc lodówki Dometic Patrol nie spełniają norm ochrony balistycznej na wzór opancerzonych limuzyn dla vipów, ale wyglądają porównywalnie solidnie, stąd takie skojarzenie. Oprócz tego, że są dość pancerne, nie potrzebują prądu i można je wziąć niemal wszędzie ze sobą. To ciekawa propozycja dla każdego turysty, który lubi spędzać czas z dala od sieci energetycznej.

Zobacz wideo Już można oglądać nowy felieton Moto w Studiu Biznes, a w nim Volkswagen Tiguan Hybrid

Dometic Patrol to lodówki pasywne, czyli takie które zapewniają utrzymanie niskiej temperatury dzięki skutecznej izolacji. Są wykonane z jednolitego formowanego rotacyjnie polietylenu. Co to oznacza? Nam wystarczy wiedza, że to wyjątkowo wytrzymały materiał. Na lodówkach można siadać i po nich skakać. Mogą też stanowić wyposażenie górskiego obozu albo morskiej ekspedycji.

Izolację zapewnia wypełnienie z pianki poliuretanowej oraz szczelne zamknięcie. Producent twierdzi, że po włożeniu do środka lodu nie rozmarznie przez kilka dni, a przy okazji ochłodzi wszystko, co włożymy do środka. To może być żywność lub napoje, które weźmiemy ze sobą, ale również złowione w czasie urlopu ryby.

Lodówka Dometic PatrolLodówka Dometic Patrol fot. Dometic

Konstrukcja lodówek z serii Dometic Patrol jest przemyślana, a wykonanie estetyczne. Mają wygodne uchwyty i gumowane zamknięcia, które można otworzyć jedną ręką. Wyposażono je w nieprzymarzające gumowe uszczelki oraz odpływy, dzięki którym da się je łatwo oczyścić z płynów. To przydatna cecha, bo niektóre modele są duże i dość ciężkie.

Pasywne turystyczne lodówki Dometic wyglądają bardzo atrakcyjnie i są oferowane w kilku poetycko nazwanych kolorach: Ocean, Olive, Mango, Dometic Slate oraz Mist. Można do nich dokupić różne akcesoria: uchwyty na kubek, wędki albo otwieracze do butelek. W tej chwili są dostępne w trzech pojemnościach: 20 l, 35 l i 55 l i cenach od 849 zł za najmniejszy model, przez 1349 zł za średni, po 1599 zł za największy z dostępnych modeli.


Drogo, ale ich wykonanie podobno jest na najwyższym poziomie, a poza tym można je zabrać ze sobą niemal wszędzie. Sprawdzą się na działce, w kamperze i pod gołym niebem. Jeśli warunki będą wystarczające dla nas, lodówki Dometic Patrol wytrzymają je na pewno.

Lodówka Dometic PatrolLodówka Dometic Patrol fot. Dometic

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.