LED i biksenony w VW Golfie

Volkswagen Golf R będzie odtąd wyróżniał się nowym wzorem tylnych lamp. Chętni na modele GTI oraz GTD będą je mogli zamówić jako opcję

Volkswagen zaprezentował nowy wzór tylnych lamp wykonanych w technologii LED, przeznaczonych na początek dla sportowych odmian Golfa . Wersja R otrzyma je w standardzie, GTI i GTD w opcji. Oprócz odmiennego wyglądu, co w nocy lub przy złej pogodzie będzie dobrze widoczne, zaletą jest szybsza reakcja o 0,2 s, co przy 100km/h odpowiada przejechanej odległości 5,6 m. Ich cena dla mniej sportowych wydań bestsellera wyniesie 350 euro.

Trudno powiedzieć, czy nowy wzór pozostanie zarezerwowany dla odmian sportowych, czy w późniejszym terminie trafi także do pozostałych, cywilnych Golfów. Fakt jest taki, że układ lamp jest niemal identyczny, jak w nowym Polo tyle, że zdwojony.

Kolejną nowością są reflektory biksenonowe. Są wyposażone m.in. w funkcję doświetlania zakrętów. Dodatkowo w warunkach miejskich do prędkości 35 km/h po stronie kierowcy lampy będą zapewniać dużo jaśniejsze światło - wszystko w imię poprawy bezpieczeństwa.

Reflektory biksenonowe także staną się standardowym wyposażeniem Golfa R . Różnica w stosunku do lamp LED polega na tym, że będzie je można zamówić także do zupełnie niesportowych odmian Golfa. Cena tej pozycji to 1295 euro.

Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Golf R i Scirocco R

Inwazja Volkswagena - POZNAJ JEJ SKALĘ

Samochody: Volkswagen Golf GTi - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.