Wczasy odchudzające i program fitness

Nowa Mazda 2 okazała się lżejsza od swojej poprzedniczki, co ma bezpośrednie przełożenie w osiągach i zużyciu paliwa. Kolejne modele Mazdy też mają tracić na wadzę.

Po podniesieniu się z zapaści przełomu wieków, jaki dotknął japońską firmę, Mazda z roku na rok notuje ciągły wzrost sprzedaży. Całkowicie nowe podejście do stylistyki to nie wszystko, firma postawiła sobie kilka ambitnych planów, jakie ma zrealizować w najbliższych latach.

Podstawowym celem jest obniżenie zużycia paliwa o 30% do roku 2015 .

Pierwszym krokiem będzie odchudzanie wszystkich nowych modeli o około 100 kg w stosunku do poprzednich wersji. Jest to ambitne założenie, w dzisiejszych czasach każdy kilogram zaoszczędzony dzięki zastosowaniu lżejszych materiałów jest "konsumowany" dodatkowym wyposażenie, w tym setką dodatkowych silniczków elektrycznych napędzających wszystko, co tylko można.

Oprócz lżejszych konstrukcji mają w tym pomóc systemy start-stop (Smart Idle Stop System : wyłączające silnik w czasie postoju). Mają się one pojawić w ofercie już w przyszłym roku. Do 2015 roku cała paleta silników Mazdy zostanie odnowiona.

Zobacz też: Bioplastik tworzywem przyszłości?

Marcin Lewandowski, źródło: Mazda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.