Zmiany w Android Auto. Zdradził je Samsung podczas premiery Galaxy S24

Okazuje się, że premiera zupełnie nowego modelu smartfona to dobra okazja, by pochwalić się usprawnieniami dla kierowców. Przy okazji prezentacji nowego Samsunga Galaxy S24 pokazano odnowione oblicze Android Auto. Skorzysta z niego wielu kierowców.

Warto śledzić premiery nowych urządzeń z systemem Android. Okazuje się, że podczas prezentacji flagowego smartfona Samsung Galaxy S24 producent zdradził nie tylko dane techniczne mobilnego sprzętu, ale i nowości w oprogramowaniu, z którego może skorzystać wielu kierowców. Wśród nich także te osoby, które nie korzystają z urządzeń Samsunga.

Samsung Galaxy S24Samsung Galaxy S24 fot. Samsung

Zobacz wideo Cmentarzysko pomysłów Google. Największe porażki technologicznego giganta [TOPtech]

Wraz z telefonem Samsung Galaxy S24 pojawi się nowa odsłona bardzo popularnej aplikacji Android Auto (tzw. tryb samochodowy). Kluczową zmianą będzie integracja usług Google (bazujących na sztucznej inteligencji) z funkcją wiadomości. Aplikacja automatycznie streści otrzymane wiadomości (ciekawe, ile błędów wygeneruje AI podczas analizy odebranego tekstu) i zaproponuje przykładowe odpowiedzi, by bezpiecznie i sprawnie prowadzić komunikację w trakcie prowadzenia samochodu. Na tym nie koniec.

Priorytet w Android Auto. Google Maps poprowadzi i obliczy czas dojazdu. 

Na liście sugestii pojawią się także dodatkowe opcje. Łatwiej wyślesz wiadomość o przewidywanym czasie dojazdu na miejsce (oczywiście szacunki na podstawie bezpłatnej nawigacji Google Maps) czy od razu wyznaczysz trasę do udostępnionej lokalizacji (także przekieruje do darmowej nawigacji). Google obiecuje, że w razie potrzeby bezpiecznie i szybko nawiążesz także tradycyjne połączenie głosowe z nadawcą wiadomości. Oczywiste, nieprawdaż? 

 

Popularny program Android Auto zmieni się także pod względem wizualnym (wdrożenie beta od wersji Android Auto 11.0). Na początek będzie to synchronizacja wyglądu aplikacji na ekranie w samochodzie z tym co ustawiono w samym telefonie. W praktyce oznacza to nie tylko kształt ikon z interfejsu Samsung One UI, ale także podgląd tła telefonu na wyświetlaczu w pojeździe. Otwartą kwestią pozostaje czy w przyszłości podobnie będzie wyglądać Android Auto, gdy podłączysz telefon innej marki. Według pierwszych testów inne smartfony nie mają wpływu na wygląd aplikacji wyświetlanej w samochodzie. Niewykluczone, że z czasem może się to zmienić przynajmniej w przypadku największych producentów, albo tych preferowanych przez Google. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.