Meganowość w Mapach Google. Widok z lotu ptaka przenosi je na nowy poziom

Google ogłosiło nowości w czasie dorocznej konferencji I/O. Kierowców najbardziej zainteresują zmiany, które dotyczą Google Maps. Są przełomowe.

Korzystając z potęgi sztucznej inteligencji i miliardów zdjęć udostępnianych przez użytkowników Google opracował mechanizm, który nazwał "Immersive View". Jego wyjątkowość polega na tym, że pozwala spojrzeć na różne obiekty i miejsca w sposób fotorealistyczny i z lotu ptaka.

Więcej informacji na temat nowości w Mapach Google znajdziesz na stronie Gazeta.pl

W czasie prezentacji możliwości nowej technologii imersyjny widok w Mapach Google prezentuje się niesamowicie. Dzięki niemu możemy wirtualnie zwiedzać świat w jeszcze lepszy sposób niż dotychczas oraz lepiej przygotować się do prawdziwych wycieczek w nieznane rejony.

Wyobraźcie sobie, że chcecie zwiedzić Londyn. Dzięki Immersive View możecie już przed przyjazdem ocenić najlepsze widoki, a poruszając się w wirtualnej trójwymiarowej przestrzeni również odnaleźć interesujące miejsca do spędzenia wieczoru, zjedzenia posiłku itp.

Przestrzeń w Immersive View jest interaktywna, można będzie się w niej wznosić wyżej, obracać, ale również nurkować w głąb ulic, żeby dojrzeć szczegóły. Dodatkowo jest na nią nakładana warstwa informacyjna z Map Google, która ułatwia zorientowanie się w ofercie lokali.

Kiedyś w Immersive View pojawi się Warszawa. Na miejsce dojedziemy ekotrasą

To nie koniec. Imersyjny widok jest zaopatrzony w specjalny suwak, który pozwoli obejrzeć te same miejsca z lotu ptaka o różnej porze dnia. Patrzyliście kiedyś na ulice San Francisco o zachodzie słońca? Dzięki Immersive View będzie można to zrobić z lotu ptaka.

Podobno nowa funkcja Map Google będzie działać na każdym smartfonie i w dowolnej zaktualizowanej wersji map. Pierwsze miasta, które zostaną zobrazowane w taki sposób to: Los Angeles, San Francisco, Nowy Jork i Tokio.

Ale nie martwcie się, po nich przyjdą następne, a kiedyś i kolej na polskie metropolie. Imersyjny widok w Google Maps ma pojawiać się stopniowo latem 2022 r. na telefonach użytkowników w kolejnych rejonach geograficznych świata.

Oprócz tego w Mapach Google będą pojawiać się inne nowości. Dużym powodzeniem cieszy się funkcja wyznaczania ekotras, pozwalających oszczędzić paliwo i zmniejszyć emisję CO2. Podobno użytkownicy aplikacji przejechali w ten sposób już ponad 138 miliardów kilometrów, co pozwoliło zredukować emisję dwutlenku węgla o około pół miliona ton metrycznych. Możliwość wyznaczania ekologicznych tras przejazdów będzie pojawiać się w kolejnych miastach, głównie europejskich.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.