Asystent w Android Auto milczy? Ktoś znalazł rozwiązanie i to nie Google

Chyba każdy użytkownik Android Auto to kiedyś przeżył: odzywasz się do asystenta głosowego, a on milczy. Okazuje się, że jest skuteczna metoda na tę upokarzającą ciszę. Odkrył ją pewien internauta.

Android Auto jest znakomitym wynalazkiem dla kierowców, pod warunkiem, że działa. Dzięki niemu nie muszą przyzwyczajać się do obsługi nowych samochodów, a dzięki głosowego asystentowi Google, mogą to robić bez odrywania rąk od kierownicy i wzroku od jezdni.

Interesujesz się nowościami Google? Szukaj ich na gazeta.pl

Niestety od ponad roku wielu użytkowników telefonów z systemem Google skarży się na głupi błąd, który sprawia, że system w ogóle nie reaguje w aucie na komendy głosowe. Nie wiadomo, co jest jego przyczyną. Nie pomaga zmiana kabla, połączenie bezprzewodowe, ponowne uruchamianie smartfona ani parowanie go z autem.

Jedynym wyjściem jest każdorazowe ręczne wciskanie ikony mikrofonu na dotykowym ekranie samochodu, jeśli ten działa w czasie jazdy. Błąd został zgłoszony w 2021 roku, ale firma do tej pory nie znalazła skutecznego rozwiązania. Podobno programiści Google pracują nad tym.

Wyręczył ją jeden z użytkowników. Na internetowym forum napisał, że jest na to skuteczne, choć nieco dziwne rozwiązanie. Żeby zmusić głosowego asystenta Google do ciągłej współpracy, trzeba włączyć odpowiednie menu na połączonym z samochodem interfejsem Android Auto smartfonie.

Asystent GoogleAsystent Google fot. ŁK

Milczący asystent Google. Zróbcie tak i problem z głowy

Po włączeniu systemowej aplikacji Google (to ta, którą uruchamia się widżetem paska wyszukiwania), trzeba wybrać po kolei: Ustawienia > Asystent Google > OK Google i Voice Match. Wystarczy zostawić otwarte drzewko menu bez wybierania niczego.

Jeśli pozostawimy podłączony telefon w takim stanie, asystent głosowy powinien działać bezawaryjnie. Wielu innych internautów potwierdziło skuteczność tego rozwiązania. Sposób, żeby "naprawić" asystenta Google jest kuriozalny i zdecydowanie wolelibyśmy, żeby firma z Mountain View naprawiła ten błąd. Póki co to się nie stało, a pozostawienie włączonego menu jest jedyną skuteczną metodą jego ominięcia.

Asystent Google jest jedną z najbardziej naturalnie pracujących aplikacji tego typu. Można z nim porozmawiać zupełnie jak z człowiekiem. To rozwiązanie całkiem przydatne na co dzień, ale szczególnie ważne w czasie jazdy samochodem. Wówczas nie tylko zwiększa wygodę używania systemu Android, ale oprócz tego istotnie podwyższa poziom bezpieczeństwa. Pod warunkiem, że się akurat na nas nie obraził.

Android Auto 2019Android Auto 2019 fot. Google

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.