Ford pokazuje film o problemie z kołem. Dzięki nowym usługom kierowca nie musi się przejmować

Ford rozpoczął współpracę platformami CARUSO i HIGH MOBILITY. Wspólne działanie firm lada chwila odczują zwykli kierowcy. Ford zaproponuje klientom szereg spersonalizowanych produktów i usług, jak na przykład: ubezpieczenie uzależnione od użytkowania, prognozowanie przeglądów oraz inteligentna pomoc drogowa.

Ford współpracuje z CARUSO i HIGH MOBILITY. Co to oznacza dla kierowców?

Dane z pojazdów skomunikowanych oferują właścicielom i firmom mnóstwo możliwości. Dzięki współpracy z CARUSO i HIGH MOBILITY jesteśmy w stanie zagwarantować uczciwy, bezpieczny i zgodny z przepisami dostęp do danych wygenerowanych przez pojazdy pod ścisłą kontrolą właścicieli

- Peter Geffers, kierownik działu Connected Vehicles, Ford of Europe. Dzięki współpracy z tymi platformami zewnętrzni dostawcy usług mogą uzyskać dostęp do danych pojazdów. Ford podkreśla, że wszystko odbywa się w ścisłej zgodności z przepisami UE w zakresie ochrony danych i zagwarantowaniu klientom pełnej kontroli nad danymi. Co z tego ma kierowca? To najlepiej pokazuje poniższy film, na którym kierowcy wyskoczyło w samochodzie powiadomienie o niskim ciśnieniu w jednym kole.

 

Jakie jeszcze korzyści ma kierowca?

Pozostałe usługi obejmują na przykład prognozowanie przeglądów lub ubezpieczenie zależne od użytkowania pojazdu, z których właściciele mogą korzystać dzięki przekazywaniu danych o pojeździe (np. kody ostrzegawcze lub lokalizacja GPS). Co bardzo ważne, przed udostępnieniem jakichkolwiek danych o pojeździe właściciel musi wyrazić zgodę na takie działanie. Nadal ma on pełną kontrolę nad tym, komu i w jakim celu udostępniane są dane o pojeździe, jak również może w każdej chwili zrezygnować z udostępniania danych.

Które samochody Forda będą mogły korzystać z tych funkcji?

Ford ogłosił, że wszystkie nowe modele w Europie otrzymają w standardzie technologię FordPass Connect. Te bezpłatne usługi pozwalają kierowcom kontrolować oraz monitorować kluczowe funkcje w swoim samochodzie za pośrednictwem aplikacji FordPass. Kierowcy mogą również udostępniać dane osobom trzecim poprzez platformy CARUSO i HIGH MOBILITY.

Zobacz wideo Ford Explorer - testujemy kolosa z USA
Więcej o: