Android Auto będzie można personalizować. Wersja 6.1 dodaje tapety

Google cały czas aktualizuje Android Auto i poszerza listę jego funkcji. Wersja 6.1 pozwoli użytkownikom personalizować wygląd ekranu. Będzie można wybrać tapetę. Na razie z piętnastu dostępnych.

Tapety w Android Auto

Konkurencyjne rozwiązanie Apple CarPlay już jakiś czas temu pozwoliło użytkownikom na decydowanie, jak ma wyglądać ich ekran w samochodzie. Google podobną zmianę zapowiadało już od kilku miesięcy, ale ze stosowaną aktualizacją zwlekało do teraz. Tapety pojawią się w Android Auto wraz z wersją 6.1. Aktualizacja lada chwila powinna pojawić się w Sklepie Play, ale możecie ją też pobrać ręcznie np. ze strony apkmirror.com.

Możliwości personalizacji ekranu będą jednak ograniczone. Google, przynajmniej na razie, nie pozwala na ustawianie własnego tła. Do wyboru będziemy mieć predefiniowane tapety wybrane przez giganta z Mountain View. Tych jest 15 i są bardzo różnorodne. Niektóre inspirowane są samochodami (np. szwy tapicerki), inne są trochę bardziej abstrakcyjne, a pozostałe inspirowane są naturą i widokami. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Poniżej wklejamy zrzuty ekranu, jakie pojawiły się na stronie 9to5google.com.

Tapety w Android AutoTapety w Android Auto źródło: 9to5google.com

Tapety w Android AutoTapety w Android Auto źródło: 9to5google.com

Jak wygląda ekran Android Auto z nową tapetą?

Oto przykładowe zdjęcie:

Tapety w Android AutoTapety w Android Auto źródło: 9to5google.com

Jak ustawić nowe tapety w Android Auto?

To bardzo prosta operacja. Wchodzimy po prostu do ustawień i tam znajdujemy odpowiednią opcję. Na ekranie pojawią się dostępne tapety, a my wybieramy interesujące nas tło.

Zobacz wideo Aplikacje przydatne dla kierowców

Android Auto - co to jest i jak uruchomić?

Android Auto to jedno z najwygodniejszych rozwiązań, jakie przygotowano dla kierowców. Pozwala przenieść na ekran samochodu najważniejsze aplikacje naszego smartfona - m.in. telefon, wiadomości, powiadomienia (Android Auto może je nam przeczytać, także te z Messengera i innych komunikatorów) muzykę (w tym Spotify i podcasty) czy nawigację Google ze wszystkimi jej funkcjami. Ponadto, Android Auto daje nam dostęp do Asystenta, któremu możemy wydawać zaawansowane polecenia głosowo bez odrywania rąk od kierownicy. Jest nie tylko wygodnie, ale też bezpiecznie.

Jeśli macie nowszy telefon z Androidem, to Android Auto jest na nim zainstalowane. Nie musicie się niczym martwić - po prostu podpinacie telefon do samochodu, a aplikacja sama się zgłosi. Android Auto można łączyć z samochodami także bezprzewodowo:

Android AutoUżywasz Android Auto? Wkrótce będzie się łączyć bezprzewodowo

W starszych urządzeniach można to zrobić ręcznie. To też rozwiązanie dla każdego, kto chce mieć najnowszą wersję aplikacji, a stosowna aktualizacja nie pojawiła się jeszcze w Sklepie Play. Trzeba:

  1. ściągnąć plik instalacyjny z Internetu. Polecamy robić to tylko z zaufanych i popularnych stron, bo zdarza się że w plikach .apk znajdują się wirusy,
  2. wgrać plik na telefon,
  3. w opcjach pozwolić telefonowi na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł,
  4. znaleźć plik instalacyjny w menedżerze plików i go zainstalować
Więcej o: