Gdzie sprawdzić ceny paliwa i jak zaoszczędzić na benzynie?

Ceny paliwa zależą od takich czynników, jak: ceny ropy naftowej na świecie, sytuacji gospodarczej w danym kraju czy opłat wprowadzonych przez właściciela stacji. Jako uczestnik programu PAYBACK możesz szybko sprawdzić aktualne ceny paliwa i zaoszczędzić na benzynie. Sprawdź, jak to działa!

Gdzie sprawdzić ceny paliwa?

Gdy planujesz podróż, możesz łatwo obliczyć jej koszt, sprawdzając średnie ceny paliwa w Polsce i w województwie, do którego się wybierasz. Na stronie PAYBACK każdy może szybko sprawdzić aktualne ceny benzyny, gazu i oleju napędowego w wybranym województwie. Na tablicy, która jest  aktualizowana raz w tygodniu, możesz znaleźć również informacje o tym, czy ceny w ostatnim czasie spadły, wzrosły czy pozostały na tym samym poziomie. Aktualne dane są na stronie: https://zakupy.payback.pl/ceny-paliw/ oraz wkrótce w aplikacji PAYBACK.

Obok tablic z cenami paliw znajdziesz również internetowy kalkulator spalania paliwa, który pozwoli Ci dokładnie oszacować koszt Twojej najbliższej podróży. Przybliżoną cenę oblicza się na podstawie długości planowanej podróży, ceny za litr wybranego paliwa, średniego spalania, liczby pasażerów oraz ich średniej wagi.

W czasie podróży możesz sprawdzić ceny paliw na okolicznych stacjach dzięki specjalnej funkcji Google Maps. Aplikacja, której większość z nas używa jako nawigacji, nie tylko wyszukuje najbliższe stacje, ale także pokazuje oferowane przez nie ceny. Dzięki tej informacji wiesz, czy ceny paliwa w wybranym punkcie nie zostały zawyżone w stosunku do ogólnopolskiej średniej.

Jak zaoszczędzić na benzynie?

Aby zaoszczędzić na benzynie, warto przede wszystkim zweryfikować swoje nawyki związane z jazdą. Zbyt szybka jazda, częsta zmiana biegów lub zanadto obciążony bagażnik to czynniki, które sprawiają, że paliwo szybciej się kończy. Jeśli chcesz jeździć bardziej ekonomicznie:

  • unikaj zakorkowanych centrów miast;
  • jeździj ze stałą prędkością. Zarówno zbyt wolna, jak i zbyt szybka jazda jest niekorzystna dla samochodu. Optymalna prędkość powinna wynosić pomiędzy 100–120 km/h;
  • hamuj silnikiem i staraj się nie hamować gwałtownie;
  • staraj się płynnie zmieniać biegi;
  • nie obciążaj bagażnika, jeśli nie ma takiej potrzeby;
  • regularnie wymieniaj olej i sprawdzaj ciśnienie w oponach.

Pamiętaj również o bezpieczeństwie na drodze. Warto przypominać o przestrzeganiu przepisów, uprzejmości i cierpliwości, wzajemnym szacunku i życzliwości podczas jazdy samochodem, a okazją do tego jest ustanowiony przez Komisję Europejską Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który obchodzony jest 6 maja.

Zdobywaj punkty PAYBACK za tankowanie

Pamiętaj, że za każde tankowanie paliwa na stacji bp Polska możesz zgarnąć kolejne punkty PAYBACK, które wymienisz np. na darmową kawę w Wild Bean Cafe lub zakupy w sklepie na stacji. Aby sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy punkt tej sieci, skorzystaj z wyszukiwarki w aplikacji mobilnej Programu. Za każde tankowanie zgarniasz kolejne punkty na swoje konto.

Aby jeszcze szybciej zbierać punkty:

  • rób zakupy w partnerskich sklepach, wśród których znajduje się ponad 300 znanych i cenionych marek;
  • codziennie sprawdzaj oferty kuponów rabatowych, dzięki którym za pojedynczą transakcję zgarniesz nawet 15 razy więcej punktów; 
  • gdy chcesz założyć konto w banku lub zmienić operatora sieci komórkowej, sprawdź, co mają do zaoferowania placówki partnerów PAYBACK. Za założenie indywidualnego konta zgarniesz nawet kilkanaście tysięcy punktów za jednym razem;
  • jeśli lubisz gry mobilne, skorzystaj z zakładki „Świat gier" i zgarniaj punkty za każdą minutę spędzoną na rozgrywkach.

Reklama marki Payback.pl

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.