Auta z USA pod Twój dom? Przekonaj się sam.

Coraz więcej Polaków w ostatnich latach decyduje się na zakup samochodów z USA. Trudno się temu dziwić, auta ze Stanów szokują atrakcyjnymi cenami i przebogatym wyposażeniem. Dlaczego auta z USA są tak tanie? Sprawdź, czy opłaca się sprowadzić auto z USA?

Z tekstu dowiesz się między innymi:

  • Czy trudno jest sprowadzić auto ze Stanów?
  • Czy opłaca się importować auto z USA?
  • Czy sprowadzenie samochodu z USA jest długotrwałe?

Import auta z USA – czy to skomplikowany proces? 

Dla osób niezajmujących się sprowadzaniem samochodów zza granicy Polski, import auta z USA wyda się przedsięwzięciem skomplikowanym i kosztownym. Liczba opłat, bez których transakcja nie mogłaby dojść do skutku, wydaje się ogromna, przy czym „ogromna" jest tutaj pojęciem względnym, ponieważ wszystkie opłaty wliczone są w cenę pojazdu, która i tak będzie nawet do 30-40% tańsza, aniżeli ogólny koszt zakupu samochodu w kraju.

Sprowadzając auta ze Stanów, trzeba wykazać się znajomością rynku motoryzacyjnego, a także przepisów, dotyczących zakupu i transportu samochodu poza obszar USA. Dlatego już na początku warto skorzystać z pomocy firmy zajmującej się profesjonalnie importem aut, dzięki czemu zamawiający zyskuje się gwarancję, że transakcja przeprowadzona będzie bez nieoczekiwanych niespodzianek, a samochód trafi pod wskazany przez klienta adres w ciągu nawet 6 tygodni. Więcej na ten temat dowiesz się ze strony https://www.brykizameryki.pl/.

Jak najprościej kupować auta z USA? 

Zanim padnie odpowiedź na to pytanie, dobrze jest przeanalizować drogi dostępu do samochodów made in USA. Pierwszą z nich jest samodzielna podróż za ocean, celem znalezienia i nabycia wymarzonego auta. Z różnych powodów, których rozpatrywanie nie jest tematem niniejszego materiału, rozwiązanie to nie znajduje zbyt wielu zwolenników.

Można zainteresować się autami już znajdującymi się w Polsce, jednak, jak to zwykle bywa, sprzedawcy słono sobie liczą za trud włożony w sprowadzenie takiego cacka. Ostatnia metoda to znalezienie rzetelnego pośrednika, który weźmie na siebie wysiłek związany z wyszukaniem samochodu, zorganizowaniem transportu, a nawet przebrnie w imieniu zleceniodawcy przez gąszcz niezbędnych formalności.

Powyżej opisany proces zwykle odbywa się w trzech prostych krokach:

  1.  Wybór auta z USA;
  2.  Licytacja;
  3.  Transport.

Tym, co powinien uczynić kupujący, jest tylko wybór marki samochodu i odebranie go w wybranym przez siebie miejscu.

Dlaczego warto sprowadzać samochody z USA? 

Powodów przemawiających za takim rozwiązaniem jest mnóstwo, co ciekawe, nie ma żadnych racjonalnych przyczyn, by odmawiać sobie przyjemności posiadania własnego krążownika szos.

Import auta z USA – zalety:

  • Atrakcyjna cena;
  • Bogate wyposażenie;
  • Dostęp do kultowych marek;
  • Młodsze samochody na rynku wtórnym;

Atrakcyjna cena 

Jedną z podstawowych przyczyn, dla której Polaków interesują auta ze Stanów z USA, są wyjątkowo korzystne ceny. Samochody z USA można nabyć średnio o 40% taniej, aniżeli te dostępne na krajowym rynku.

Nawet przy uwzględnieniu kosztów transportu oraz dostosowania pojazdu do wymogów prawa polskiego i europejskiego, import auta z USA nadal jest opłacalny.

Bogate wyposażenie 

Samochody Amerykańskie często wyposażone są w bardziej rozbudowane wyposażenie w porównaniu z autami poruszającymi się po rodzimych szosach. W znacznym stopniu wynika to z faktu, że samochód w Stanach Zjednoczonych Ameryki ma nieco odmienny status.

O ile Europejczyk poradzi sobie, korzystając ze środków komunikacji publicznej, o tyle przeciętny mieszkaniec USA bez własnego pojazdu pozbawiony jest dostępu praktycznie do wszystkiego. Samochód w takim przypadku jest narzędziem niezbędnym, w którym spędza się ogromną część życia. Trudno się zatem dziwić, że znajdują się w nim udogodnienia, które dla polskiego kierowcy stanowią luksus.

Dostęp do kultowych marek 

Któż nie marzył choć raz, by zasiąść za kierownicą Corvetty, czy Forda Mustanga? To marzenie można ziścić wyłącznie poprzez sprowadzenie kultowego samochodu ze Stanów Zjednoczonych.

Młodsze samochody na rynku wtórnym 

Amerykanie zmieniają swoje samochody znacznie częściej, aniżeli my Polacy mamy to w zwyczaju, Z tego powodu znalezienie kilkuletniego modelu w doskonałym stanie nie jest czymś nadzwyczajnym, o czym doskonale wiedzą importerzy sprowadzający auta z USA.

Jak bezpiecznie sprowadzić samochód z USA? 

Kluczem do sukcesu jest znalezienie rzetelnego importera, który zajmie się całą transakcją, poczynając od doradztwa przy wyborze odpowiedniego samochodu, poprzez jego nabycie wraz ze spełnieniem wszystkich formalności, na doręczeniu auta pod drzwi kończąc.

Dodajmy, że cała procedura trwa zwykle około 6 tygodni. W tej sytuacji trudno się oprzeć wrażeniu, że zakup auta ze Stanów to czysta oszczędność, o satysfakcji nie wspominając.

Reklama firmy: IMPORT USA - AUTO HANDEL Karol Paszkiewicz

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.