Telewizor Samsung QLED - czy warto go kupić?

Myślisz o zakupie nowego telewizora? Zdecyduj się na dobrze oceniany, innowacyjny model, który posłuży ci przez długi czas. Zwróć uwagę na jakość obrazu - zwłaszcza jeśli lubisz oglądać seriale sensacyjne i filmy przyrodnicze, a także chętnie grasz w gry. Do jednych z najczęściej kupowanych modeli należą sprzęty QLED marki Samsung. Dowiedz się, czy warto sięgnąć po takie urządzenie!

Telewizor QLED - co to takiego?

Przeglądając specyfikację telewizorów, możesz zastanawiać się, czym różni się QLED od OLED. Oba skróty często pojawiają się przy opisie najnowocześniejszych modeli, a przy tym - podobnie brzmią. To jednak dwie zupełnie różne technologie, w znaczącym stopniu wpływające na cenę urządzenia.

Tym, od czego zależy, ile zapłacisz za nowy odbiornik, jest przede wszystkim matryca urządzenia. Na rynku masz modele LED (najtańsze), QLED (lub podobne technologie innych producentów) lub OLED. QLED to dopracowana matryca LED. Dzięki wykorzystaniu technologii kropek kwantowych powstaje wiązka światła o specyficznym widmie, która - po przejściu przez filtry kolorów - pozwala osiągnąć czyste, nasycone kolory podstawowe. Nazwa technologii nawiązuje do wspomnianych kropek - quantum dot light-emmiting diodes. Do niedawna telewizory QLED mogłeś znaleźć tylko w ofercie Samsunga - dzisiaj korzystają też z niej telewizory TCL. Czy warto sięgnąć więc po urządzenia koreańskiego producenta? Zdecydowanie tak! Wśród sprzętów QLED są bowiem kultowe modele tej marki - takie jak The Frame czy The Serif!

Jak na tym tle wypada technologia OLED? To prawdziwa rewolucja! Matryca składa się z samoświecących pikseli, nie wymaga dodatkowego podświetlenia. Pozwala to osiągnąć nieskończony kontrast i doskonałe odwzorowanie szczegółów. Jeśli zależy ci na nieskazitelnej bieli i nieprzeniknionej czerni, będzie to dobry wybór. Największa wada? Cena! Telewizory OLED są aktualnie najdroższymi propozycjami na rynku - zwłaszcza, jeśli chcesz kupić sprzęt o większej przekątnej.

Czym się kierować, wybierając dobry telewizor?

Matryca to jeden z najważniejszych parametrów decydujący o zakupie nowego sprzętu. Co jeszcze brać pod uwagę, czytając specyfikację techniczną? Przyjrzyj się przede wszystkim:

  • procesorowi;
  • technologiom optymalizacji obrazu i dźwięku;
  • systemowi smart tv;
  • wygodnemu sterowaniu;
  • atrakcyjnemu designowi;
  • parametrom wyświetlacza - przekątnej i rozdzielczości;
  • liczbie i rodzajom złączy.

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, kupując telewizor QLED? 50-calowy model uda ci się kupić za mniej niż 3000 zł. Chyba, że marzysz o The Frame! Wtedy 50-calowe urządzenie to koszt niespełna 5000 zł. Za ok. 3500 zł możesz kupić wersję 43-calową.

Telewizor QLED - czy warto?

Samsung uchodzi za jednego z najlepszych producentów telewizorów na świecie - potwierdzają to globalne dane sprzedażowe. Sprzęt jest ceniony za intuicyjny system smart TV, Tizen, a także kompatybilność z ekosystemem SmartThings. Jeśli chcesz zbudować inteligenty dom, sterowany z poziomu aplikacji mobilnej, zakup telewizora koreańskiego producenta będzie dobrym wyborem.

Wśród telewizorów QLED Samsunga wyróżniają się modele The Frame. To urządzenie, zawieszone na ścianie, nie musi wyglądać jak telewizor! Korzystając z Trybu Sztuka możesz zaprezentować dzieła największych malarzy, grafików, fotografów. Wymienne ramki sprawią, że sprzęt będzie oprawiony tak, jak niejeden obraz w galerii sztuki! Taki model docenią wszyscy esteci.

Innym ciekawym telewizorem QLED jest The Serif, który można zawiesić nie na ścianie, a na specjalnym stojaku przypominającym tablicę. Sprzęt jest bardziej mobilny, łatwiej go ustawić tak, by oglądać ulubione programy lub transmisje sportowe w większym gronie!

Chcesz poznać wszystkie propozycje koreańskiego producenta? Zobacz telewizory Samsung QLED w sklepie MediaMarkt i zdecyduj, który trafi do twojego salonu!

 Reklama marki MEDIA SATURN HOLDING POLSKA SP. Z O.O.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.