BMW XM w niecodziennej, gwiazdorskiej odsłonie. To jedyny taki egzemplarz

BMW XM Mystique Allure to wyjątkowy egzemplarz ekskluzywnego SUV-a stworzony specjalnie z myślą o festiwalu filmowym w Cannes. Jego kreacja zupełnie nie odbiega poziomem od tych noszonych przez gwiazdy kina.

XM to auto stworzone dla najbardziej zamożnej klienteli, która naturalnie chce się wyróżnić. Obok tego drogowego kolosa po prostu trudno nie przejść obojętnie. Nie dziwi więc fakt, że pojazd idealnie komponuje się z blichtrem i przepychem festiwalu w Cannes. Właśnie na potrzeby tego jakże istotnego dla branży filmowej wydarzenia bawarska marka stworzyła wyjątkowy egzemplarz SUV-a ochrzczony mianem Mystique Allure.

Zobacz wideo

Fioletowe BMW XM Mystique Allure w aksamitnym wykończeniu

BMW ponownie zaprosiło do współpracy jedną ze swoich największych ambasadorek - Naomi Campbell. To tłumaczy, dlaczego pojazd został wykończony akurat w takim, a nie innym odcieniu. Fiolet jest bowiem ulubioną barwą brytyjskiej modelki i aktorki. Górna część pojazdu, w tym maska, dach, czy też słupki, została wykończona aksamitem. Reszta skąpana jest w misternie układanych opalizujących cekinach. Także we wnętrzu nie zabrakło fioletu i aksamitnej tkaniny.

Fot. BMW

"Ekskluzywny. Ekspresyjny. Ekstrawagancki. Wysoka moda spotyka się z wysokimi osiągami. Oto BMW XM Mystique Allure. Jest jedyny w swoim rodzaju, nieprawdaż?" - chwali się na swoim instagramowym profilu szef designu BMW Domagoj Dukec.

 

Skąd jednak wziął się pomysł na stworzenie wyjątkowego XM? Jest to związane z rolą marki podczas festiwalu w Cannes - BMW już trzeci rok z rzędu pełni funkcję partnera motoryzacyjnego wydarzenia. To właśnie pojazdami bawarskiej marki przemieszczają się gwiazdy kina walczące o statuetkę Złotej Palmy. W trakcie eventu wykorzystywanych jest ponad 200 pojazdów – w tym właśnie hybrydowe BMW XM.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, gdy BMW zdecydowało się wykorzystać tkaninę do wykończenia karoserii. W 2008 roku zaprezentowało niezwykle ciekawy koncepcyjny model GINA. Jego poszycie było częściowo wykonane z materiału, który zwijał się i marszczył przy m.in. otwieraniu przypominających ptasie skrzydła drzwi. Fantazji niemieckiemu producentowi akurat odmówić nie wolno.

BMW GINABMW GINA BMW

BMW GINABMW GINA BMW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.