Kluczykomat i punkt w najwyższym budynku UE. Tak działa serwis BMW Inchcape nowej ery

Serwisowanie auta również może być wygodne i dostosowane do kierowcy. Samochodowe firmy podążają za rynkowymi trendami z innych branż, oferując coraz więcej ciekawych usług.

XXI wiek zupełnie zmienił nasze nawyki. Przyzwyczailiśmy się do nowoczesnych rozwiązań, które usprawniają nam życie każdego dnia. Świetnym przykładem są choćby coraz popularniejsze urządzenia w stylu paczkomatu. Zamawiamy paczkę do punktu i odbieramy ją, kiedy jest nam najwygodniej - nawet w środku nocy. Nie trzeba się umawiać z kurierem. Wygodniej jest i jemu, i nam. Tak samo jest choćby z aplikacjami do zamawiania jedzenia czy robieniem zakupów. Kilka kliknięć i po krótkim czasie mamy je w domu. W 2023 r. nawet ubrania można kupić bez mierzenia, a niepasującą odzież za darmo odesłać.

Zobacz wideo Są takie samochody, które przyspieszają bicie serca. Testujemy BMW M3 [autopromocja]

Branża moto nie pozostaje z tyłu

Firmy samochodowe nie pozostają w tyle i również zauważają te trendy. Jesteśmy teraz w stanie obejrzeć nowy samochód przez internet, skonsultować się z pracownikiem salonu "przez kamerkę", umówić na jazdę próbną, a auto zostanie nam dostarczone pod dom, a większość formalności załatwić online. Dotyczy to także usług serwisowych, czego najlepszym przykładem może być BMW Inchcape. Firma wie, jak wzbudzić zainteresowanie... Wprowadziła nową sieć przyjęć serwisowych poza swoimi salonami.

Na studiach kiedyś profesor tłumaczył nam, że w gastronomii (i innych biznesach również) kluczowe są trzy rzeczy: lokalizacja, lokalizacja oraz lokalizacja. Możliwe, że ktoś w BMW Inchcape czytał te same książki, bo na pierwszą lokalizację wybrano  Varso Place w Warszawie przy ul. Chmielnej 69/73 – jeden z trzech budynków Varso Tower to najwyższy budynek w Unii Europejskiej. Ludziom spoza Warszawy warto wytłumaczyć, że to nie tylko imponujący budynek. Ulica Chmielna to samo serce stolicy. Dojazd tam poza godzinami szczytu nie powinien być więc żadnym problemem.

Kluczykomat i oddanie auta do serwisu - jak to działa? Trzy kroki:

Kierowca musi tylko:

  • Zostawić auto na wyznaczonym bezpłatnym miejscu parkingowym na terenie Varso Place.
  • Pozostawić kluczyk do auta w skrytce, tzw. kluczykomacie, dostępnym nie tylko dla pracowników Varso, ale wszystkich osób, które będą chciały skorzystać z usługi.
  • Czekać na wiadomość z serwisu Inchcape na temat planowanego przebiegu prac serwisowych i z wyznaczonym terminem odbioru auta po wykonaniu usługi serwisowej.

Kluczykomaty to coraz popularniejsza usługa. Firma podaje, że coraz większa liczba klientów serwisu Inchcape korzysta z rozwiązania oddawania i odbioru samochodu za pośrednictwem kluczykomatu – obecnie jest to już ponad 40 proc. Wcale nas to nie dziwi. Zasada działania jest przecież podobna do paczkomatów, które podbiły polskie miasta. Podjeżdżamy i korzystamy z niego, kiedy jest nam najwygodniej.

To działanie w pełni zgodne z naszą strategią rozwoju obszaru aftersales. Stawiamy klienta i jego potrzeby w centrum uwagi i naszych działań. Oferujemy mu komfort i to, co dziś dla niego najważniejsze: oszczędność czasu. Jednak nie tylko reagujemy, ale też kreujemy. Rozwijamy usługi odpowiadające oczekiwaniom coraz młodszych klientów, którzy kierując się przyzwyczajeniami z innych branż i segmentów runku, coraz rzadziej chcą osobiście przyjeżdżać do serwisów. Dlatego w Inchcape niemal każda usługa odbywa się całkowicie zdalnie i wygodnie, a cały proces jest przejrzysty, co pozwala budować i utrzymać zaufanie do nas

- komentuje Wojciech Dopierala, Country Marketing Manager Inchcape Polska. A co się dzieje, kiedy porzucimy nasz samochód na parkingu, a kluczyk wrzucimy do kluczykomatu?

Również serwis i dalsza obsługa auta ma się odbywać bezproblemowo. Zanim serwis rozpocznie prace, klient otrzyma materiał video prezentujący rzeczywisty stan techniczny samochodu oraz usługi konieczne do wykonania, aby pojazd był bezpieczny a komfort jazdy wysoki. Kolejnym krokiem jest akceptacja kosztorysu proponowanych usług serwisowych

Po wykonaniu usługi samochód wraca na parking w centrum Warszawy, a właściciel może go odebrać, kiedy chce.

Warszawa. Widok na centrum miasta z przestrzeni Look Up w wieżowcu Skyliner. W centrum kadru wieżowiec VarsoWarszawa. Widok na centrum miasta z przestrzeni Look Up w wieżowcu Skyliner. W centrum kadru wieżowiec Varso Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.