Ostatni tydzień wakacji i nowe ceny paliw. Ile za benzynę, diesla i LPG? Eksperci tłumaczą

Wakacje powoli się kończą, a to oznacza ostatnie dłuższe wyjazdy. Ile będziemy płacić za paliwo na stacjach? Oto prognozy ekspertów e-petrol.pl.

W czasach wszechobecnej drożyzny ceny na stacjach przerażają kierowców. Zatankowanie samochody oznacza często wydanie kilkuset złotych, a to wydatek, którego nie da się uniknąć. Da się go trochę obniżyć. Jeśli planujecie wyjazd w najbliższych dniach, to na pewno warto skorzystać z którejś z wakacyjnych promocji. Nie chcemy tu promować żadnej sieci, wejdźcie więc na stronę swojej ulubionej i sprawdźcie, jak zatankować taniej. Z aplikacją danej stacji da się obniżyć cenę litra paliwa o 30 lub nawet 45 groszy. O cenach w Polsce piszemy więcej na stronie głównej gazeta.pl.

Zobacz wideo Kobieta otarła się o śmierć. Kierowca ciężarówki był nieświadomy

Ceny benzyny i diesla w Polsce - ile od 28 sierpnia?

- Mijający tydzień to czas niewielkich zmian na polskich stacjach. Paliwa śladowo podrożały  - komentuje dr Jakub Bogucki, analityk rynku paliw e-petrol.pl. Benzyna podrożała średnio o grosz, a diesel stoi w miejscu, z kolei w przypadku autogazu odnotowano nawet delikatną obniżkę cen. Na światowe ceny wpływ ma niepokojąca sytuacja w Chinach. Eksperci prognozują, że w najbliższym czasie na polskich stacjach paliw nie powinno dojść do większych zmian. Tak prezentują się prognozy na najbliższy tydzień 28 sierpnia - 3 września:

  • Benzyna Pb95 - średnio od 6,65 do 6,75 zł za litr
  • Benzyna Pb98 - średnio od 7,23 do 7,34 zł za litr
  • Diesel ON - średnio od 6,44 do 6,54 zł za litr

Ceny LPG w Polsce. Dobre wiadomości

W dobie złych informacji kierowców na pewno ucieszy fakt, że eksperci zwracają uwagę na delikatne obniżki cen autogazu. W Polsce LPG jest bardzo popularne. Średnie ceny powinny się wahać od 2,71 do 2,78 złotych za litr LPG.

Jak tankować taniej? Przypominamy kilka podstawowych porad

Na ekonomicznych studiach, na których byłem, motywem przewodnim był znany i oklepany żart, że o sukcesie w gastronomii decydują trzy rzeczy. Lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja. Bardzo podobnie jest w przypadku stacji benzynowych. Dobre miejsce to duży ruch. Kierowcy również powinni się kierować lokalizacją, wybierają stację, na której zatankują. Za szybkość i wygodę płaci się więcej. Dlatego stacje tuż przy drogach szybkiego ruchu są piekielnie drogie. Macie zapas czasu? Warto zjechać z trasy i dosłownie kawałek dalej zapłacić od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu groszy za litr mniej. W mieście najtańsze stacje to te przy marketach. Do dystrybutorów zwykle są spore kolejki, ale oszczędności - spore.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.