Program KINTO One bije w Polsce rekordy. Wynajem długoterminowy 33 proc. na plusie

Toyota ma w Polsce mnóstwo powodów do zadowolenia. Właśnie podano wyniki programu KINTO One w tym roku.
Program KINTO One, który oferuje wynajem długoterminowy samochodów nowych i używanych, funkcjonuje w Polsce od dwóch lat. Mogą z niego korzystać zarówno firmy, jak i klienci indywidualni. Najnowsze dane pokazują, że jego popularność w naszym kraju cały czas rośnie

- komentuje Toyota i ma na poparcie tych słów twarde dane. Polakom bardzo się nowy program spodobał. Przez zaledwie dwa lata jego działania sfinansowano nim 29 tysięcy samochodów. Wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek. KINTO One nabiera wiatru w żagle. O nowoczesnych formach finansowania samochodu piszemy regularnie na stronie głównej gazeta.pl.

Zobacz wideo Testujemy Toyotę GR86 na Silesia Ring. Granatowa ma automat, czerwona - ręczną skrzynię [Autopromocja]

KINTO One w liczbach. Kilka ciekawostek:

 • Przez pierwszych sześć miesięcy 2023 r. z KINTO One skorzystano 5446 razy. To wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego o 33 proc.
 • Aż 72 proc. nowych aut w KINTO One to samochody z napędami hybrydowymi.
 • Najpopularniejszy model? Toyota Corolla. Aż 31,2 proc. wszystkich umów zawarto na ten model we wszystkich wersjach nadwoziowych i napędowych. Ponad połowa Corolli była hybrydowa.
 • Drugie miejsce to mniejsza o rozmiar Toyota Yaris. Najpopularniejszy samochód segmentu B w Polsce stanowił 15,5 proc. wszystkich nowych kontraktów w ramach KINTO One. 90 proc. Yarisów to oszczędne wersje Hybrid.
 • Jeszcze wyższy odsetek hybryd zanotowano w trzecim najpopularniejszym modelu. Aż 95 proc. wszystkich zarejestrowanych Yarisów Cross miało na pokładzie układ hybrydowy.
 • Toyota podkreśla, że w programie KINTO One dużym powodzeniem cieszą się także auta użytkowe. W pierwszej połowie roku zostało w ten sposób sfinansowanych 163 egzemplarzy kombivana PROACE CITY i 44 egzemplarze średniej wielkości vana PROACE.

Toyota oferuje nie tylko nowe samochody

Jednym z kluczy do sukcesu może być szeroka oferta. Z roku na rok zwiększa się też liczba aut używanych, na które klienci biorą leasing. W pierwszej połowie 2023 roku na taką formę finansowania samochodu z drugiej ręki zdecydowało się 637 nabywców (wzrost o 77 proc.). Z tej liczby 570 egzemplarzy to samochody marki Toyota (wzrost o 86 proc.).

A jak wygląda sprzedaż nowych samochodów w tym roku?

 1. Toyota Corolla - 10 527 szt.
 2. Toyota Yaris - 8 222 szt.
 3. Skoda Octavia - 7 694 szt.
 4. Toyota Yaris Cross - 7 258 szt.
 5. Kia Sportage - 6 170 szt.
 6. Dacia Duster - 5 174 szt.
 7. Toyota C-HR - 5 016 szt.
 8. Hyundai Tucson - 4 707 szt.
 9. Volkswagen T-Roc - 4 168 szt.
 10. Toyota RAV4 - 4 006 szt.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.