Holding 1 przejmuje sieć dealerską Renault i Dacii w Warszawie. To największa transakcja w historii

Holding 1 SA sp. k. przejęła sieć dealerską Renault i Dacia w Warszawie. Dotychczas operatorem sieci było Renault Retail Group Warszawa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Już nie przejęcie sieci dealerskiej KPI Retail przez Porsche Holding Salzburg jest największą transakcją tego typu w Polsce. Teraz zdetronizowała ją przejecie Renault Retail Group Warszawa przez Holding 1 sp. k.

Zobacz wideo Czy czterodrzwiowe coupé to dobry pomysł? Recenzja nowego renault

Do tej pory Renault Retail Group Warszawa prowadziło cztery salony marek Renault i Dacia, których łączna sprzedaż w roku 2021 wyniosła 5269 samochodów. Ten volumen sprzedaży każe uznać transakcję za największą w historii polskiego rynku dealerskiego. Od teraz salonami wspomnianych marek będzie zarządzała Grupa PGD, czyli spółka córka wcześniej przywołanego Holdingu 1.

Zgody na zakup musiał udzielić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, co też uczynił decyzją z 13 października 2022 roku.

Sprzedaż polskiego oddziału przez Renault Retail Group jest częścią strategicznego planu Grupy Renault „Renaulution". RRG, sieć dystrybucji należąca do producenta, musi na nowo zdefiniować swój model biznesowy, dostosowując go do zmian rynkowych i zachowań konsumenckich.

Poza salonami sprzedaży w skład RRG Warszawa wchodzi także pięć autoryzowanych serwisów Renault i Dacii oraz cztery zakłady blacharsko-lakiernicze.

Zarząd Holdingu 1 twierdzi, że dzięki zakupowi sieci dealerskiej i wykorzystaniu doświadczenia Grupy PGD, będzie można zmaksymalizować zyski i odpowiedzieć lepszą ofertą na oczekiwania klientów. Oczywiście doświadczenie RRG Warszawa również ma wpłynąć pozytywnie na funkcjonowanie motoryzacyjnego portfolio Holingu.

Zmianie właścicielskiej będzie towarzyszyć zmiana nazw handlowych dealerstw. Obowiązywać będą zasady nazewnictwa przyjęte przez Grupę PGD z początkiem roku. Skrót RRG zastąpi skrót PGD, zatem na elewacjach dealerstw pojawią się wkrótce oznakowania w formie: Renault PGD Puławska czy Renault PGD Mory.

Zakup Renault Retail Group Warszawa jest zwieńczeniem tegorocznego procesu inwestycyjnego dealerskiej dywizji Holdingu 1. W pierwszym kwartale kupiła ona dealerstwo Forda we Wrocławiu i także w stolicy Dolnego Śląska uruchomiła dealerstwo Mitsubishi, a w Krakowie i Warszawie uruchomiła CUPRA Studio. Wkrótce też zainauguruje działalność dealerstw Opla i DS Automobiles w Warszawie. Rok zakończy zatem z portfolio bogatszym nie tylko o marki Renault i Dacia, ale także DS.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.