Elektrorewolucja i nasz raport. Do Studia Biznes zaprosiliśmy prezesa Ford Polska

Spytaliśmy Polaków o to, co sądzą o samochodach elektrycznych i elektrycznej rewolucji. Badanie przeprowadzone przez Moto.pl we współpracy z marką Ford, obaliły też kilka mitów, m.in. ten o zasięgu. Dzisiaj rozmawialiśmy o zmieniającym się rynku z prezesem Ford Polska.

Gościem Tomasza Korniejewa w dzisiejszym Studiu Biznes był Attila Szabo, prezes Ford Polska. Panowie poruszyli kilka bardzo ciekawych kwestii. Temat? Zmieniający się polski rynek i e-rewolucja.

Zobacz wideo Zobacz dzisiejsze Studio Biznes:

Rozmowa zaczęła się od Raportu Moto.pl

Machina ruszyła – Parlament Europejski zatwierdził ostatecznie zakaz sprzedaży aut spalinowych w 2035 roku. Jednak tak naprawdę już w 2030 r. z rynku zniknie wiele produkowanych aktualnie modeli spalinowych. Wtedy zacznie owiązywać bardziej rygorystyczna norma, która ma zredukować emisję dwutlenku węgla o 55 proc. W praktyce oznacza to, że już za 8 lat w salonach dominować będą modele w pełni elektryczne, tym bardziej że Unia Europejska zamierza rozprawić się także z mitami o symbolicznym spalaniu hybrydy plug-in

Polski rynek nie będzie tu wyjątkiem. My także zgodziliśmy się na przegłosowane w europejskim parlamencie zasady i idziemy tą samą drogą. Nasz rząd podpisał się pod pakietem „Fit for 55", w ramach którego zaostrzymy normy i w końcu wycofamy ze sprzedaży auta spalinowe, ale czy Polacy faktycznie są już gotowi na „elektryczną rewolucję"? A może jednak dla nich unijne pomysły to siłą narzucana nowo moda?

Wraz z Fordem, zapytaliśmy samych zainteresowanych, jakimi samochodami aktualnie jeżdżą i co sądzą o zbliżającej się elektrycznej rewolucji w branży motoryzacyjnej.

Cały raport znajdziecie w tym miejscu:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.