W Studiu Biznes zawitał Mercedes Citan. To dostawczak naszpikowany technologią

Mercedes Citan jest samochodem użytkowym, ale różni się od konkurencji. Najłatwiej to spostrzec, kiedy usiądzie się w jego kabinie. Jest pełna nowoczesnych rozwiązań.

Studio Biznes 30 marca 2022 r.

Studio Biznes to program na żywo Gazety.pl, który możecie oglądać co środę o 12.00. Prowadzi Łukasz Kijek. To nie tylko nowości gospodarcze i najważniejsze informacje ze świata biznesu. W każdym odcinku — obok prowadzącego i gości — występuje Tomasz Korniejew — redaktor naczelny Moto.pl.

W części motoryzacyjnej Studia Biznes wystąpił dziś praktyczny Mercedes Citan. Nie oszukujmy się, Citan wciąż jest poczciwym dostawczakiem, ale żeby zasłużyć na gwiazdę ma masce, oferuje szczyptę luksusu i dużo technologii. Odkryjemy ją przede wszystkim w kabinie, która może być wyposażona w urządzenia niespotykane w tej klasie. Jakie? Obejrzyjcie załączony materiał wideo.

Już z zewnątrz można poznać, że Citan jest wyposażony lepiej od konkurencji, przede wszystkim po reflektorach wykonanych w technologii LED. Za fotelem kierowcy i pasażera wciąż się kryje przepastna przestrzeń użytkowa o objętości niemal trzech metrów sześciennych.

Zobacz wideo Test Mercedesa Citan w Studiu Biznes

Mercedes Citan — to od was zależy, jak będzie wyglądał

Zanim obejrzycie film, przygotujcie notes, bo konfiguracja wymarzonej wersji Citana, to skomplikowana sprawa. Jak większość samochodów użytkowych jest oferowany w najróżniejszych wersjach wielkości, wyposażenia i wykończenia.

Tak jest już w momencie premiery, a kolejne odmiany już jawią się na horyzoncie. Rynek samochodów użytkowych rządzi się własnymi prawami. Tam nie ma miejsca na fantazję, bo liczy się rachunek ekonomiczny. Właściciele firm wybierają samochody, których używanie im się opłaca. Za to chętnie docenią wyższy komfort i bezpieczeństwo jazdy, które może im zaoferować odpowiednio skonfigurowany Mercedes Citan.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.