Dzisiaj w Studiu Biznes wyjątkowy SUV. Porsche Macan w wersji GTS

Bestsellerowe Porsche Macan doczekało się niedawno liftingu. Teraz przyjechało do naszej redakcji w topowym wydaniu GTS, a my zaprosiliśmy je do Studia Biznes. Czy to naprawdę aż tak wyjątkowy SUV?
Zobacz wideo Zobacz nasz test nowego Porsche Macana GTS

Macan to samochód wyjątkowy w gamie słynnego producenta z Zuffenhausen. SUV stanowi niejako wejście do świata Porsche i przyciąga do marki zupełnie nowych klientów. W sprzedaży znajduje się od 2014 r. i trafił już do około 600 tysięcy kierowców. Aż 80 proc. z nich to nowi klienci, którzy dotychczas nie jeździli jeszcze Porsche. Ponadto w ostatnich latach model wybiera coraz więcej kobiet, a ich odsetek jest najwyższy wśród wszystkich modeli Porsche.

Na szczycie oferty nowego Porsche Macan plasuje się pełna sportowego charakteru odmiana GTS. Jej 2,9-litrowy silnik V6 biturbo generuje 440 KM, co stanowi wzrost o 60 KM. Przy charakterystycznej dla wariantów GTS responsywności i oddawaniu mocy, w połączeniu z pakietem Sport Chrono przyspiesza on do 100 km/h w 4,3 s i osiąga prędkość maksymalną 272 km/h. Wszystkie jednostki są sprzężone z 7-stopniową dwusprzęgłową przekładnią Porsche (PDK) oraz z napędem na wszystkie koła Porsche Traction Management (PTM). Właśnie takim Porsche Macanem jeździł w dzisiejszym odcinku Studia Biznes Tomasz Korniejew.

Porsche Macan GTSPorsche Macan GTS fot. Porsche

Studio Biznes 16 lutego 2022 r.

Studio Biznes to program na żywo Gazety.pl, który możecie oglądać co środę o 12.00. Prowadzi Łukasz Kijek. To nie tylko nowości gospodarcze i najważniejsze informacje ze świata biznesu. W każdym odcinku - obok prowadzącego i gości - występuje Tomasz Korniejew - redaktor naczelny Moto.pl. Cały dzisiejszy odcinek obejrzysz w tym miejscu:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.